Jarní výlovy se často podnikají proto, aby i na velikonočních slavnostních tabulích mohly být v nabídce ryby. Rybáři tak ve čtvrtek zamířili například k rybníku v Řeplicích na Kutnohorsku. Tím ale neskončili. Ve středu 5. dubna se uskuteční výlov rybníku Turkovec a 10. dubna výlov Mlýnského rybníka u Opatovic I.

Čtěte: Vlajkovým zvířetem v zookoutku se stane sysel obecný

Některé okresy ale příliš výlovů v této době nepořádají. Spokojí se tak s „dovozem od sousedů". To je třeba případ Kolínska. Na jeho hranicích s Pardubickem se lovil Babidolský rybník. Na 27. března je pak plánovaný výlov Olešského rybníka. „Odtamtud půjdou ryby na vysazení kolínským rybářům," uvedl ředitel Rybářství Chlumec nad Cidlinou Ladislav Vacek. Ještě v dubnu se bude lovit v Chlumci. „Na Velikonoce ryby budou," ujistil Ladislav Vacek.

Výlov rybníku Řeplice.Martin Pibil Deníku řekl také něco o rybníkách, které má v nájmu firma Pstruhový ráj. Rybník Řeplice podle jeho slov slouží na takzvané komorování ryb. „Násada zůstává přes zimu a ještě se něco třeba dosadí. Přes zimu se pak o rybník staráme, aby ryby přežily, zvláště tuto zimu, která byla dost tuhá," vysvětlil. Následoval výlov, kdy se násady dostanou na další rybníky v dalším chovu.

Přečtěte si: Dobrovolníci zahání samotu i tiší strach