close Co je koronavirus? info Zdroj: Deník zoom_in „Ihned půjdou dál – možná všeobecným lékařům, praktickým dětským lékařům, domácí péči, lékárnám, zubařům, gynekologům, ORL…,“ uvádí krajský twitter k rouškám a respirátorům.

Co se s jednotlivými částmi zásilky děje, současně ukazuje na fotografiích z několika distribučních míst, kam si pro vybavení přidělené v rámci přerozdělování už přicházejí první příjemci. Představují to fotografie ze „zavezeného“ výdejního místa v Mladé Boleslavi či z Mělníka nebo Brandýsa nad Labem, kde se distribučními centry staly středních školy.

Výdejen funguje v celém kraji 12 – jedna v každém okrese – přičemž šest je v krajských nemocnicích a druhá polovina v krajem zřizovaných středních školách; nyní v rámci koronavirových omezení bez výuky. Právě na distribuční místa si pro své příděly přicházejí příjemci z řad ambulantních lékařů i provozovatelů zařízení sociálních služeb.

Stále však platí, že nemá smysl přicházet bez předchozího upozornění na konkrétní místo a čas odběru, upozornila Helena Frintová z kanceláře hejtmanky. „Naši pracovníci telefonicky a e-mailem vyzvou příjemce k převzetí dodávky,“ zdůraznila. Toto opatření má nejen usnadnit organizační záležitosti včetně vyřizování nezbytné administrativy, ale také zabránit nežádoucímu hromadění lidí na jednom místě, což by mohlo přispět k šíření koronaviru.

Aktuální informace urychleně

„Na cestě je rovněž dezinfekce,“ uvádí na krajském twitteru text doprovázející snímek kamionu s naloženými obřími barely. „Ta bude směřovat ke smluvním autobusovým dopravcům. Kraj zajistí celkem 126 tisíc litrů, které budou dle požadavku dopravců stačit na 60 dní,“ shrnuje stručně, jak se na twitterová sdělení sluší.

Účet na této komunikační síti, nazvaný Středočeský kraj – official, kraj zřídil pro urychlení komunikace a informování o aktuálních zprávách, uvedl v pondělí Jan Nováček z krajského tiskového oboru. S upozorněním, že do středočeského dění může každý zájemce nahlédnout prostřednictvím odkazu ZDE.

Několik elektronických kanálů

Nynější doba volající po pohotových informacích i charakter prvních zveřejňovaných zpráv by přitom mohly vést k tomu, že nedojde na debaty politiků, jaké poměrně často podobné počiny provázejí. Shrnout je lze také poměrně stručně: zpravidla jde o dohadování, zda se blíží tyhle volby, tamty volby – nebo nějaké jiné. A zda se ke slovu dostane také opozice. To, že i ve středních Čechách se diskusím toho ražení daří, se ukázalo přednedávnem; v souvislosti s obnoveným vydáváním tištěného magazínu Středočech.

Pokud pomineme působení krajských příspěvkových organizací či spolupracujících partnerů, samotné hejtmanství dosud nabízelo elektronické informace především na webu krajského úřadu, na facebookovém profilu krajského úřadu a na portálu Středozemě.

A zájem o novinky je. Naznačuje to alespoň dotaz, který prostřednictvím krajského facebooku pokládá Marie Vnoučková: „Dobrý den, kde můžeme požádat o ochranné pomůcky pro porodní asistentky poskytující návštěvní službu u žen doma? Kolegyně v Karlovarském kraji si je mohly vyzvednout přímo na krajském úřadě.“

Online reportáž

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in