ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Odpoledne hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) na twitteru upozornila na dárek od firmy Changhong, která poskytla 20 tisíc respirátorů N95, 200 tisíc roušek či ústenek a 400 ochranných obleků. „Distribuujeme je například vodohospodářům, dopravcům a obyvatelům Nymburska,“ uvedla hejtmanka. Výběr regionu není náhodný: společnost má závod v Nymburce a servisní centrum v Poděbradech. Krajský facebook doplňuje, že mezi příjemci jsou rovněž ambulantní lékaři.

Do obcí také ve středu zamířila třetí várka dezinfekčních prostředků nakoupených krajem v celkovém objemu 60 tisíc litrů. Tentokrát kraj prostřednictvím skladu u profesionálních hasičů v Benešově předal obcím s rozšířenou působností k dalšímu rozdělení 18,8 tisíce litrů. Dalších sedm tisíc litrů dezinfekce ve středu rozváželi hasiči – jak profesionální, tak dobrovolní – na 14 distribučních míst, kde si své příděly budou vyzvedávat zástupci domovů seniorů a dalších zařízení poskytujících sociální služby.

Rovněž prostřednictvím tweetu se Jermanová ve středu pochlubila, že v úterý přišlo deset tisíc respirátorů třídy FFP2, které kraj sám nakoupil a zaplatil ze svého rozpočtu. „Půjdou do zdravotnictví a do zařízení sociálních služeb,“ konstatovala.

Svěřila se dále, že je ráda, že Ústřední krizový štáb doporučil i ostatním krajům středočeský nápad na přípravu balíčků ochranných pomůcek. Balíčky bude podle ní možné velmi rychle umístit tam, kde se objeví ohnisko nákazy.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in