Na to poukázala středočeská prezentace na mezinárodním veletrhu nemovitostí a investic Expo Real, který se v minulém týdnu konal v bavorském Mnichově. Nabídku pro podobné akce připravuje krajský úřad ve spolupráci s radnicemi středočeských měst a obcí – a stále platí, že zájemci o zařazení do nabídky krajem prezentovaných investičních příležitostí se mohou přihlásit na odboru regionálního rozvoje.

V Mnichově, kam se středočeští zástupci vypravili s vlastním výstavním stánkem, vystupoval kraj jako region s unikátním umístěním v rámci Evropy, které už samo o sobě je pro investory atraktivní. Navíc má dobré kulturní, ale i vědeckovýzkumné zázemí – a klade důraz na inovace a perspektivní high-tech obory. Vedle radního pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martina Draxlera (ANO) na mnichovském veletrhu nechyběli ani zástupce Středočeského inovačního centra.

Spolana Neratovice
Cejch znečišťovatele Spolaně zůstal, ale přibylo i uznání
Projekt Seniorská obálka, k němuž Středočeský kraj nově přistupuje, představili v pondělí předseda Krajské rady seniorů Středočeského kraje Miloslav Vajs, ředitel Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Jiří Knor, radní pro oblast sociálních věc
Záchranářům může nově pomáhat obálka na dveřích
Ilustrační foto
Regiony mají dostat peníze na propagaci: nejčastěji statisíce