Toto omezení potrvá až do konce dubna – avšak až toho za dva roky: 2022. Upozornil na to Karel Markvart ze sekce cykloznačení Klubu českých turistů s tím, že na objízdnou trasu jsou cyklisté odkláněni kvůli rekonstrukci železničního mostu v Čelákovicích. Ta totiž vede přímo pod ním.

Dočasné značení určuje objízdnou trasu tak, že obousměrně vede od Byšiček ke kapli sv. Václava – a dále po cyklotrase číslo 0041 zpět do Čelákovic. „Vyznačena je po levém břehu Labe i drobná objížďka cyklotrasy číslo 0019 přímo v Čelákovicích kolem průmyslového areálu,“ upozornil dále Markvart.

Různé stavební práce přinášejí objížďky a uzavírky nejen na silnicích, kde se s nimi musí vyrovnat řidiči, ale omezením se skutečně nevyhnou ani značené turistické stezky. A nejen ty pro cyklisty. Například po celou zimu zůstala nepřístupná část zelené trasy pro pěší u Hořovic – konkrétně cesta vedoucí od Valdecké ulice v Hořovicích jihozápadním směrem k autobusové zastávce Hvozdec, myslivna. Důvod? V tomto případě budování kanalizace. A třeba pro vodáky zase bývají vyznačeny náhradní trasy určené k přenášení lodí kolem uzavřeného úseku v souvislosti s pracemi na jezech.