Správce dálnic na twitteru informuje o výběru zhotovitele oprav úseku dálnice mezi 16. a 21. kilometrem – tedy zhruba mezi úrovní Strančic a Mirošovic na Praze-východ.

Ačkoli politici loni ohlásili ukončení dlouhodobé modernizace dálnice za provozu (s výjimkou stále aktuální potřeby rekonstrukce letitého mostu Šmejkalka), což se protáhlo na období let 2013 – 2021 a právě v dopravně přetíženém okolí Prahy přinášelo kvůli úsekům s omezením nejenom komplikace, kolony a zdržení, ale i zvýšenou nehodovost, této éře není konec. Ve zmiňovaném pětikilometrovém úseku se počítá se stavebním ruchem – a to dlouhodobě.

Prozatím bez potvrzení plánovaného termínu prací ŘSD uvádí, že v rámci veřejného výběrového řízení byla jako nejvýhodnější vyhodnocena nabídka společnost Metrostav Infrastructure: s nejkratší dobou trvání prací, a to 300 kalendářních dnů. Práce na něž má postupně dojít v obou směrech jízdy, firma nabídla zajistit za cenu 376,2 milionu korun bez DPH. Zájem stát se zhotovitelem mělo celkem sedm účastníků konkursu, kteří předložili své nabídky. Mapa na webu ŘSD naznačuje, že s rozsáhlými opravami se zde počítá v rámci dvou stavebních sezon: od letošního června do srpna příštího roku.