Na komunikaci, kde se nejen hodně jezdí, ale také i často bourá, se pochopitelně soustředili především na jezdce sedící za řidítky a jejich počínání. Stranou však nezůstali ani jejich spolujezdci. Leckteří totiž neměli na svém oděvu prvky zlepšující viditelnost, a tak policisté rozdávali reflexní šle, připomněla v úterý Markéta Johnová z mělnické policie. „Projekt byl motorkáři a ostatními účastníky silničního provozu vnímán velmi pozitivně,“ připomněla příznivý ohlas.

Policisté však rozdávali i pokuty. V rámci několikahodinové dopravní akce zkontrolovali bezmála stovku motoristů všeho druhu – a skóre nebylo pro řidiče příznivé: nějaký problém měl každý pátý. „Dopravních přestupků se jich dopustilo 19,“ konstatovala Johnová. S tím, že přímo na místě padlo 18 pokut – a jeden prohřešek se bude řešit ve správním řízení.

„Nejčastějším přestupkem byl špatný technický stav vozidla, a to v pěti případech,“ konstatovala Johnová. Třem řidičům chyběl doklad o pojištění odpovědnosti, další dva nebyli připoutáni bezpečnostními pásy. „Jeden z šoférů řídil pod vlivem alkoholu,“ konstatovala dále Johnová. I v tomto případě se však věc řeší jako přestupek – detektor ukázal hodnotu pod jedno promile.