Všímavé občany tedy policie žádá o pomoc znovu, informovala mluvčí Michaela Richterová: „Pokud ji uvidíte nebo víte, kde by se mohla nacházet, kontaktujte policisty na lince tísňového volání 158; můžete obrátit i na jakoukoliv policejní služebnu.“

Pohřešování Elišky D. oznámila její matka 29. srpna – s tím, že dceru naposledy viděla 24. srpna večer. Následující den brzy ráno mladá žena domov opustila. Policie informovala o zanechaném vzkazu, že si potřebuje utřídit myšlenky.

Kriminalisté předpokládají, že může pociťovat obavy spojené s dokončením studia na střední škole: měla by navštěvovat 4. ročník. Roli mohla sehrát i postcovidová sociální fobie, s níž se léčí. Dále užívá léky na astma. Prášky sice u sebe nemá, ale nemělo by to představovat ohrožení života.

Ilustrační foto.
Čtrnáctiletý školák z Brandýsa odjel z domova. Vypátrán byl až v Maďarsku

Eliška má velmi blízko ke koním, je tudíž možné, že si třeba mohla najít brigádu někde na statku, ranči nebo ve stáji. Existují však také důvodné obavy o zdraví a o život.

Pohřešovaná dívka má střední svalnatou postavu, měří 176 centimetrů. Její popis dále připomíná delší rovné světlejší vlasy a 12centimetrovou jizvu na levé noze: její umístění policie upřesňuje v oblasti lýtka vepředu. Při odchodu z domova nejspíš měla na sobě zelenou bundu, hnědé tepláky a černé kotníčkové boty značky Prestige; nemusí to ale být jisté.

Zřejmě si vzala s sebou černý campingový batoh a světle zelený spací pytel s červenou vnitřní částí. U sebe by měla mít nějaké peníze (částka však blíže známá není) a občanský průkaz; doma ale nechala platební kartu i svůj mobil.