Mimochodem – úplnou novinou je facebooková stránka zaměřená na polské publikum, kde „Czechy Środkowe“ odhalují svá zákoutí v polském jazyce i elektronicky. Prozatím se dvěma takzvaně sledujícími návštěvníky, kteří se o nabídku zajímají dlouhodobě.

Už v minulosti nechyběly ani prezentace na tamějších veletrzích cestovního ruchu – a na další velkou účast právě došlo. Krásy středních Čech se polským turistům představí od 1. do 3. března na veletrhu MTT ve Vratislavi. Ve čtvrtek to Deníku sdělila Lucie Vurbsová z krajské turistické centrály, podle jejíchž slov bude mít kraj zastoupení na stánku státní organizace CzechTourism – ve společné expozici České republiky.

„U stánku se návštěvníci seznámí s tipy na výlety, které přináší i brožury v polštině. Slavnostního zahájení, které víkendový cestovatelský veletrh odstartuje, se zúčastní také zástupci Středočeského kraje,“ vyzdvihla Vurbsová zapojení krajského radního pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martina Draxlera (ANO) a Stanislava Dvořáka, který je vedoucím odboru regionálního rozvoje krajského úřadu. Ti však nejedou jen říci pár slov v rámci ceremonie na veletrhu. Budou jednat o další spolupráci se zástupci Dolnoslezského vojvodství, s nímž se představitelé kraje chystají navázat úzké partnerské vztahy.

Na samotném veletrhu MTT se návštěvníci dozvědí nejen o nejatraktivnějších středočeských památkách – historických, kulturních, technických i přírodních – ale součástí pozvánky bude také přiblížení gastronomie a regionálních specialit. „Naším cílem je představit potenciálním návštěvníkům veškeré cestovatelské možnosti, které náš kraj plný pohádkových zámků a kouzelné přírody nabízí,“ poznamenala ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu Markéta Wernerová.

Upozornila, že vybrat si může každý: ať už z různorodých akcí po celém kraji, nebo z bohatého programu jak pro rodinné dovolené, tak pohodových pobytů pro páry. „Brožury v polském jazyce představí i možnosti stylového ubytování s rodinnou atmosférou, zámecké ubytování nebo možnosti rodinných výletů za zvířátky,“ doplnila Vurbsová.