Zvyšující se číslo ve statistikách ministerstva zdravotnictví se pro Středočeský kraj uprostřed noci na středu zastavilo na hodnotě 431. Alespoň podle aktualizace ve středu půl hodiny po půlnoci; k času 0.30. Ještě večer se přitom nárůst nejevil zas až tak dramaticky: ráno v 8.30 bylo v evidenci 391 středočeských pacientů s prokázaným onemocněním Covid-19, do 18.25 se jejich počet zvedl na 409.

Poměrně výrazný nástup prokázaných případů onemocnění zaznamenala i Praha: pro hlavní město ministerstvo ráno zaznamenávalo 816 nakažených osob, večer 836 – a uprostřed noci již 883. Spíše než posun ve vývoji samotného onemocnění však tato čísla mohou charakterizovat pokrok ve vyhodnocování laboratorních testů.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Stále platí, že metropole a střední Čechy vévodí celorepublikovému srovnání. I některé z dalších krajů však zaznamenaly výrazný nárůst evidovaných onemocnění. Na tři stovky se dostaly kraje Moravskoslezský (314 nakažených osob) a Olomoucký (rovných 300); ke dvěma stům se blíží kraje Ústecký (199) a vlastně i Jihomoravský (183).

Podle přepočtu nakažených osob na sto tisíc obyvatel je nejhorší situace rovněž v hlavním městě: Praha dosahuje hodnoty 64,88. Pro Středočeský kraj ministerstvo uvádí 31,67. Vyšší podíl nakažených mají ještě dva kraje: Olomoucký (47,43) a Karlovarský (37,59).

Celorepublikově se počet nakažených zvýšil během úterka o desetinu, když uprostřed noci na středu evidovalo ministerstvo 3308 případů. Podle údajů z úterního večera se již vyléčilo 45 lidí – a 31 zemřelo.

Údaje krajské hygienické stanice ukazují, že ve středních Čechách je stále nejnakaženější oblastí nejbližší okolí Prahy. Následují okresy Kladno, Benešov – a poté Příbramsko s Mělnickem. Naopak nejpříznivější je podle posledních údajů situace na Kutnohorsku a na Rakovnicku. Současně se jedná o jediné okresy, kde krajští hygienici zaznamenali méně než deset potvrzených případů onemocnění.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník