Příprava nového uspořádání dopravy má trvat do nedělní 22. hodiny – přičemž během této doby bude doprava vedena přes den dvěma jízdními pruhy a v noci ze soboty na neděli (do páté ranní), pouze jedním. Následně se rozběhne první etapa prací – podle informací Martina Bučka z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR plánovaná do soboty 24. července.

Pracovat se má současně v pásech pro oba směry jízdy – a to za uzavírky levého a středového jízdního pruhu. „V jízdním pásu ve směru na Brno (k dálnici D1) i na Ruzyni (k D7) se bude jezdit při pravé části vozovky dvěma provizorními jízdními pruhy o šířce 2,75 a 3,25 metru s omezením rychlosti. Řidiči musí rovněž počítat s uzavřením nájezdové větve mimoúrovňového křížení Řepy z dálnice D6 na dálnici D0 směrem letiště, Chomutov a s vedením provozu po kratší značené objízdné trase,“ upřesnil Buček. S ujištěním, že zmiňovaná objížďka se omezuje skutečně jen na mimoúrovňové křížení a přilehlé komunikace.

Od 26. července do 6. srpna bude následovat druhá etapa, kdy se v obou jízdních pásech bude pracovat vždy v pravém a odstavném jízdním pruhu. Omezení bude podobné: opět se bude jezdit v provizorních jízdních pruzích v uspořádání 2+2. Už ale bude možné najet na Pražský okruh z dálnice D6.

Do finále by se práce měly dostat v pátek 20. srpna. Od následující soboty se počítá s odstraňováním omezení. „Nejpozději v neděli 22. srpna ve 22 hodin by již měl být provoz v inkriminovaném místě bez jakýchkoliv omezení,“ slibuje Buček.

Práce na Estakádě Řepy–Ruzyně

- Opravovat se budou mostní závěry mostů ev. č. D0-217..1 a D0-217..2

- Ve výběrovém řízení zakázku získala společnost Hobst za 19 481 717 Kč bez DPH – s dobou uvedení stavby do provozu za 120 kalendářních dnů

- Pracovat se bude z lešení pod mosty i na vozovce – což si vyžádá omezení provozu (ta by měla skončit nejpozději v neděli 22. srpna pozdě večer)

Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic ČR