Novinkou je svedení dopravy do jednoho pásu na ústecké dálnici D8 u Zdib na Praze-východ, kde v tomto týdnu začala rekonstrukce mostu nad silnicí I/9 spojující Zdiby s Mělníkem. Práce tam mají podle informací Ředitelství silnic a dálnic ČR trvat do konce července. A další omezení na dálnici poblíž hlavního města na sebe nenechá dlouho čekat.

Pokračovat budou práce na brněnské dálnici D1, kde podle informací ministerstva dopravy začnou dělníci připravovat pokračování modernizace dálnice již v pátek 8. března. Ve středních Čechách se řidiči musí připravit na omezení na pomezí Prahy-východ a Benešovska, konkrétně v modernizovaném úseku číslo 02 dlouhém 7,7 km mezi Mirošovicemi na 21. dálničním kilometru a Hvězdonicemi na 29. kilometru – a pak ještě na jihovýchodním okraji Benešovska; tam se bude pracovat v úseku 07 mezi Souticemi na 56. kilometru a Loktem na 66. kilometru. Na D1 se ale bude letos pracovat i na pěti dalších úsecích v jiných krajích; celkově se bude jednat o 71 kilometrů. Ministerstvo slibuje, že kompletně hotové mají být úpravy na D1 v roce 2021.

Ve velkém se v letošní stavební sezoně rozjedou práce na výstavbě dálnice D3 – to se však týká jihu Čech. Středočeská část ještě musí počkat. Na území kraje avizuje ministerstvo dopravy pro letošek rozsáhlé práce jinde: na karlovarské D6 na Rakovnicku v úseku Nové Strašecí – Řevničov, kde jde o úsek v délce 5,6 km a ještě obchvat Řevničova, kde půjde o 4,2 km. Na a Kladensku pak dojde na silnici I/16 v 12,9 km dlouhém úseku Slaný – Velvary.