Ti schválili projektový záměr – je tedy již zřejmé, že celkové náklady by měly dosáhnout 342,5 milionu korun – a současně stavbu zařadili do takzvaného zásobníku projektů pro schválení dotace z evropských fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Z evropských prostředků by v rámci IROP mělo přijít 85 procent potřebných peněz. Pět procent chce kraj získat od státu – a zbývající desetinu zaplatí ze svého rozpočtu.

Obchvat Rakovníka, s jehož stavbou se má začít v roce 2020 a hotovo by mělo být o dva roky později, bude měřit 1,85 km. Projekt počítá i s jedním mostem a několika křižovatkami – jak takzvanými stykovými, tak i s kruhovými objezdy.

„Obchvat povede severně od města v nezastavěném území,“ upřesnila v pondělí hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). „Výrazně tedy uleví obyvatelům, zároveň se zvýší bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ nabídla samé příznivé zprávy. Potěšující informace pro místní i přespolní. Byť ti i oni by zřejmě byli zajedno: už včera bylo pozdě…

Rakovnická radnice zatím k plánované stavbě obchvatu města nechtěla podat žádné konkrétní vyjádření. „K této věci se zatím nebudeme vyjadřovat, protože jsme ještě neviděli vydané usnesení,“ vysvětlil tiskový mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek.