„Vážím si velmi silného mandátu od svých kolegů, kteří mě dnes znovu zvolili předsedou středočeské ODS,“ komentoval Skopeček výsledek volby. „Vnímám to také jako ocenění mé práce jako lídra kandidátky Spolu, která ve Středočeském kraji ve sněmovních volbách zvítězila,“ připomněl říjnový úspěch koalice. Za svůj hlavní úkol současně označil přípravy na další volby: komunální a senátní. „Máme ambici uspět co nejlépe,“ poznamenal staronový krajský předseda.

Žádný údiv – jedině snad v souvislosti s absencí ženských jmen – nevyvolal ani výsledek volby místopředsedů regionu. Z mužů známých ze středočeské politiky se jimi stali krajský radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík, senátor i primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati a místostarosta Dobříše Tomáš Vokurka. Dalšími pak jsou Tomáš Martinec, známý jako provozovatel prodejny nářadí v Mělníku i ředitel hotelu na Kokořínsku, a finančník Roman Jandík, jenž v minulosti působil také jako místostarosta a radní Roztok.

Občanští demokraté ze Středočeského kraje v sobotu rovněž zvažovali svou podporu osobností pro volbu celorepublikového vedení strany, což se plánuje na lednovém kongresu. Předsedou chtějí zachovat Petra Fialu, který je nyní kandidátem na premiéra. Středočeské nominace na místopředsedy ODS získali Zbyněk Stanjura (a to 1. místopředsedu), dále nynější statutární zástupce středočeské hejtmanky, starosta obce Líbeznice a kandidát na post ministra dopravy Martin Kupka, Zdeněk Zajíček z Prahy, Martin Baxa a Alexandr Vondra.

V sobotu se také volilo v řadách TOP 09, a to dokonce v rámci celostátního sněmu. Ze středočeského pohledu je asi nejzajímavější úspěch poslance a dlouholetého starosty Roztok Jana Jakoba: obhájil post řadového místopředsedy strany.