Ve čtvrtek 6. června informovali o pondělním rozhodnutí místního sněmu v tiskové zprávě. Současně v ní upozornili, že jejich krok je i výsledkem dlouhodobé nespokojenosti s tím, jak se strana v čele s předsedou Petrem Fialou posouvá od konzervativismu směrem k politickému středu. Odejít se prý rozhodli poté, co vyhazov Klause mladšího pohřbil naděje na změny uvnitř strany, ve které doufali. Konstatovali, že současná ODS je jinou stranou než ODS, do níž vstupovali.

Právě pod křídla Klausem nově zakládané Trikolory, přesněji Trikolóry hnutí občanů, by zřejmě někdejší občanští demokraté z Šestajovic chtěli přejít. Webové stránky místního sdružení ODS sice existují dál a stále představují i místní stranické reprezentanty – nicméně fakt, že nejnovější zveřejněná „novinka“ pochází z 19. října 2015, dává na srozuměnou, že ne vše, co je zveřejněno, musí být považováno za úplně nejaktuálnější.

Zatímco předseda krajské organizace ODS a poslanec Jan Skopeček k vývoji událostí uvedl, že ho odchod jakéhokoli člena mrzí a každého konzervativce ve straně by rád pozval k osobní spolupráci, jeho stranického kolegu z Poslanecké sněmovny Martina Kupku, který je i místopředsedou ODS, počínání Šestajovických nepřekvapilo. Kupka, jenž starostuje v poměrně blízké obci Líbeznice, ve vyjádření na twitteru uvedl, že šestici (ex)straníků z Šestajovic osobně zná; stejně jako zná jejich názory – i výsledek, kterého dosáhli v posledních komunálních volbách. Výslovně tyto lidi na svém účtu @makupka označil za „proruské“.