Leckdo se možná podiví, proč byl přehled příležitostí k trávení dovolené v přírodě vydán právě nyní, na prahu zimy – v cestovním ruchu se však podobné materiály připravují s předstihem, aby si je mohli odnést návštěvníci tematicky zaměřených veletrhů i výstav a následně využívat během sezony.

Ostatně právě od středy do neděle bude krajská turistická centrála prezentovat středočeskou nabídku na jednom z největších veletrhů svého druhu Touristik & Caravaning v Lipsku. Ten se podle slov krajského radního pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martina Draxlera (ANO) zaměřuje především právě na individuální turistiku a cestování s karavanem. A zájem Němců o kempování Draxler považuje za velkou příležitost pro Středočeský kraj.

To, že za půl roku mapa skutečně leckomu pomůže při plánování dovolené, očekává ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu Zuzana Vojtová. „Léto je obdobím výletů a dovolených, které nejen Češi, ale i naši sousedé velmi rádi tráví právě kempováním a pobytem v přírodě,“ poznamenala s dodatkem, že mapa má pomoci při rozhodování o tom, jak si z bohaté nabídky kempů vybrat ten pravý.

Ilustrační foto.
Jak obdivovat Prahu ze středočeských kempů? Němci dostanou návod

Nová mapa se tedy může stát velmi užitečným pomocníkem i pro domácí zájemce o kempování. Praktické a užitečné informace poprvé najdou přehledně zpracované a pohromadě, připomněla v úterý za středočeskou turistickou centrálu Kateřina Kubíčková. S tím, že z velmi bohaté a rozmanité nabídky kempů upozorňuje nová mapa na 32 míst.

„Z popisků se milovníci přírody dozví nejen obecné informace, jako je adresa kempu, ubytovací kapacita, ale i údaje týkající se možnosti připojení k elektřině a internetu, informace o bezbariérovém přístupu – nebo o možnostech stravování a placení kartou,“ konstatovala Kubíčková.

Nepochybuje o tom, že návštěvníci ocení také informace o možnostech vyžití; jak přímo v kempu, tak v jeho okolí. Nechybí tudíž třeba upozornění na zajímavá místa, která je dobré navštívit, stejně jako odkazy na možnostech koupání, doporučení, kde se projet na loďkách, kde si vypůjčit si kolo a koloběžku, případně si je možné zapůjčit gril.

Sýkoru modřinku (na snímku vlevo) lze snadno poznat podle modrého temene. Na rozdíl od ní, sýkora koňadra má hlavu černou.
Ornitologové lákají školáky na ptačí matematiku. Spíš tedy na počty