Třeba v Kutné Hoře se v sobotu koná u malínské sokolovny Malínské adventní odpoledne; adventní akce s programem pro děti i pro dospělé. Příchozí se mohou těšit na živý betlém a rozsvícení vánočního stromku, ale také na stánky s vánočními dobrotami či na soutěže. Za sváteční atmosférou se lze vypravit i do dalších míst. Třeba v mělnickém muzeu jí po celou sobotu dýchá předvánoční řemeslný jarmark s dílničkou pro děti, přičemž vystaven bude i unikátní perníkový betlém.

Z dlouhodobějších akcí, kam se lze vypravit i v příštím období, zve Kubíčková nejen na zámek Loučeň s prohlídkou Příběh vánočního stromečku (známou již z loňské premiéry, přičemž návštěvníci uvidí 21 rozmanitých vánočních stromků a také se dozvědí také zajímavosti o oslavách svátků v minulosti či o původu různých tradic) nebo na Advent na hradě v Týnci nad Sázavou, ale také na adventní trhy. Ty se konají v řadě míst, a tak doporučuje nevynechat třeba ty v Příbrami a v Kladně – a také večerní adventní trhy v Mladé Boleslavi, otevřené na výstavišti od 16 do 20 hodin. Ve středu 4. prosince se také lze těšit na adventní trh v centru Kutné Hory.

Pozvání na příští týden se týká rovněž Sedlčan, kde muzeum představuje regionální betlémy, či na výstaviště v Lysé nad Labem. Tam páteční Mikulášské trhy 6. prosince odstartují již 25. ročník série Polabských vánočních trhů, pokračující až do neděle 22. prosince.