ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

I když „na zbraních“ znovu zavádějí pro občany úřední hodiny ve stejném rozsahu, jako platily před vyhlášením nouzového stavu, neznamená to, že by bylo vše jako dřív, upozorňuje Suchánková. „Abychom eliminovali šíření nákazy novým typem koronaviru a současně dodržovali krizová vládní opatření, přistoupili jsme k objednávkovému systému,“ připomněla s tím, že policie žádá občany, aby na zbraňové pobočky nepřicházeli bez ohlášení.

Příslušné pracoviště je třeba nejprve kontaktovat telefonicky – a zájemci budou objednáni na konkrétní den i čas. „V rozmezí od 8.00 do 17.00 hodin – pouze v půl a celou hodinu,“ upřesnila Suchánková. S dodatkem, že výjimkou jsou pobočky v Kladně a v hlavním městě pro Prahu-venkov, kde se občané mohou objednat rovněž prostřednictvím internetu – na adrese rezervace.policie.cz. „Aby nedocházelo ke kumulaci většího počtu osob, budou klienti objednaní přes internetový rezervační systém pozváni vždy na celou hodinu; ti, kteří se objednají telefonicky, pak obdrží vždy termín v půl,“ vysvětlila mluvčí, jak si policisté poradili se zákazem shlukování osob.

Ten nadále platí – a to nejen přede dveřmi kanceláře. Stejně jako je třeba respektovat další opatření související s nouzovým stavem. K těm patří především používání ochranných prostředků zakrývajících ústa i nos a dodržování dvoumetrových rozestupů. Návštěvníky z řad veřejnosti také policisté vyzývají, aby používali dezinfekční prostředky rozmístěné na stojanech v prostorách pro klienty.

Telefonické kontakty na pobočky zbraňových pracovišť
- Benešov (pro okres Benešov): 702 129 876
- Kladno (pro okresy Kladno a Rakovník): 702 129 875 + on-line objednávkový systém https://rezervace.policie.cz
- Kolín (pro okresy Kolín, Kutná Hora a Nymburk): 702 129 874; 725 997 567
- Mělník (pro okresy Mělník a Mladá Boleslav): 702 129 873
- Příbram (pro okresy Příbram a Beroun): 702 129 872
- Praha-venkov (okresy Praha-východ a Praha-západ): 702 129 879 + on-line objednávkový systém https://rezervace.policie.cz

Zdroj: Policie ČR