Ten řekl, že právě toto téma bylo důvodem, proč se přijel podívat do Sázavy. „Přiznám se, že lákadlem byla tématika tábora, stejně jako spousta dalších lidí mám rád Marvelovky,“ řekl. Sám na tábory jako dítě jezdil. „To bylo ještě předtím, než jsem začal aktivněji sportovat, poté jsem jezdil na soustředění. Ale co pamatuji, na prvním stupni základní školy jsem jezdil do Náměště nad Oslavou na Moravě, asi pět let po sobě,“ zavzpomínal.

Tábor superhrdinů Duha podpořilo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dotací z Programu státní podpory práce s dětmi a mládeží pro neziskové organizace. Ministr dětem přivezl melouny, knihy a zahrál si s nimi táborovou hru na téma Avengers.

Ilustrační foto.
Na přísnější podmínky doplácejí menší nemocnice. Sehnat lékaře je problém

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podporuje v rámci své dotační politiky kolem stovky nestátních neziskových organizací, které pracují s dětmi a mládeží ve volném čase, a to v celkové výši kolem 235 milionů korun na rok. Nedílnou součástí činnosti těchto organizací je přitom kromě pravidelné celoroční práce s dětmi a mládeží právě pořádání zimních i letních táborů pro děti a mládež.

V loňském roce evidovalo MŠMT téměř 740 táborů s podporou státní dotace, celkově bylo v rámci projektů podpořeno už 2938 táborů. Ministerstvo školství přitom poskytuje finance také na tábory pro zdravotně handicapované děti a mládež, pro děti z dětských domovů nebo ze sociálně slabších rodin. Podmínkou pro poskytnutí dotace na tyto tábory je absolvování školení pro hlavní vedoucí táborů, které mohou pořádat ale pouze organizace, které získají od MŠMT osvědčení pro oblast vzdělávání hlavních vedoucích dětských táborů. Toto osvědčení má v současné době celkem 47 organizací.

Odbor pro mládež MŠMT provádí kontrolu těch letních dětských táborů, které pořádají organizace finančně podpořené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Každoroční kontroly táborů ukazují, že mnohaleté zkušenosti a odborná připravenost pracovníků nestátních neziskových organizací vytváří reálné předpoklady pro pořádání kvalitních táborů.

Tipy a rady, jak poznat dobrý dětský tábor, najdete na webu MŠMT.

Tragický střet auta s vlakem v Černožicích nepřežily čtyři osoby.
ČERNÁ A BÍLÁ: Mají být závory na všech přejezdech?
SOS tlačítko
Domácí násilí má nově pomoci zastavit tísňové tlačítko