Závodníkům a divákům při třetí Sedlecko-Prčické traktoriádě počasí přálo, zato pořadatelé  byli škodolibí.

Pro zvýšení atraktivity u bahnité sekce soutěžní tratě nechali vyhloubit záludné díry připomínající pasti na mamuty.

„Pro traktory jsme postavili dvě rozdílné tratě. První byla hlavně o zručnosti i řidičském umění traktoristů, ale ta druhá byla postavená na rychlost a také terénní vlastnosti traktorů," popsal Zdeněk Opplt podmínky sobotní traktoriády.

Jízdy traktorů provázelo hodně dramatických momentů.

Traktor zabořený maskou v díře a zadní kola dva metry ve vzduchu. Skoky přes terénní překážky. Jízdy po dvou kolech. 

„U offroadů a čtyřkolek byl u smíchu cítit i adrenalin. Společná dráha pro tyto obnášela dost náročné úseky. Několik vyhrabaných záludných děr a také táhlá zatáčka v téměř bezedném bahně dokázala potrápit všechny jezdce obou kategorií," upřesnil organizátor závodů. Obě tratě si  mohli soutěžící projet dvakrát.

Lepší časy se sčítaly a určily celkové pořadí.

Mlhavé počasí sobotní počasí přivítalo účastníky třetí Sedlecko – Prčické traktoriády. Od rána najížděli zájemci o start ve všech kategoriích, které byly pro letošní soutěž  na poli za sedleckým koupalištěm vyhlášené.

Do zahájení v 9.30 se přihlásilo třináct nadšenců do hlavní třídy „domácí traktůrky", sedm málo výkonných strojů spadlo do třídy „slabé traktůrky" a osm jezdců dorazilo na sériově vyráběných, byť letitých traktorech. 

K tomu přibylo pět terénních aut s pohonem všech čtyř kol  a osm  zájemců o bahenní koupel dorazilo na čtyřkolkách.

Do poslední, stále populárnější kategorie autovraky přijelo 22 aut všech možných značek, které však vzhledem ke svému opotřebení a chybějícím částem vybavení i karosérie, nemohou na pozemní komunikace.

„V pauze se několik řidičů  traktůrků nechalo přemluvit k další atraktivní soutěži. Rallye crossový závod traktorů s hromadným startem dokázal přivést do varu hodně diváků. Ten se dokonce pro velký zájem jezdců i fanoušků musel jet dokonce dvakrát," konstatoval organizátor traktoriády Zdeněk Opplt.

Sotva opustily traktory rallye crossový okruh, dorazilo na pole velké překvapení.

Dvacet „fichtlů" Jawa 50 všech možných typů. Dvacítky, jednadvacítky, Mustang, Stadion, Babeta i 05. Po spanilé jízdě po celém závodišti se Jawičky postavily na start na autovrakového okruhu.

„A opět se bylo na co dívat. Klidná exhibiční jízda na tři kola se po pár metrech zvrhla do opravdového závodu podle hesla ´lepší mrtvej, než být druhej´. Naštěstí Jawičky měly více rozumu, než jejich jezdci, a dojely v pořádku do cíle," pochvaloval si Zdeněk Opplt průběh vložené disciplíny.

Piloti autovraků si užívali rychlost na pěkně tvrdém okruhu v horní části areálu.

Za celý den stačili odjet šest rozjížděk po šesti startujících.

Následovala  ,,dámská jízda", při níž  se mnoho chlapů  divilo, jak i holky dokáží jet na hraně. Dobrým zážitkem hlavně pro diváky se stala závěrečná disciplína autovraků s hromadným startem původně silničních aut, pokud do odpoledne vydržely pohromadě.

Kromě atrakcí v podobě  traktorů na offroadové trati nebo Felicie skákající přes díry vytvořené pro traktory si mohli diváci i jejich ratolesti na vlastní kůži uvolnit adrenalin při jízdě v zapůjčených buginách.

„Hlavně dětské buginy se po celý den nezastavily. Rekordmankou se stala  devítiletá dívenka,  která se svezla osmkrát," poznamenal Zdeněk Opplt s tím, že další offroad trialový závod se nastěhuje k Jesenici u Sedlčan a začátkem listopadu se na Sedlčanské kotlině uskuteční ojedinělá soutěž tříčlenných družstev.

Stupně vítězů

Traktory domácí
1. Škrle Jindřich
2. Zoula Jiří
3. Cízl Pavel

Slabé traktůrky
1. Šandera Pavel
2. Havelka Martin
3. Fiala Jiří

Sériové traktory
1. Jiroušek Jiří
2. Stibor Jiří
3. Hrma Luboš

Offroad
1. Jindrák Petr
2. Opplt Lukáš
3. Opplt Milan

Quad - čtyřkolky
1. Šmejkal Jarda
2. Šmejkal Petr
3. Kubec Míla

Cena diváků - Cízl Pavel
Showomenka - Jitka Sýkorová