Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soutěž pro mladé čtenáře: pojmenujte rychlík

Benešovsko –  Uvažovaná trasa vysokorychlostní železnice RS1 z Prahy  přes Vysočinu do Brna protne také region. Stane se, kromě stále odkládané stavby dálnice D3, po roce 2020 nejvýznamnější dopravní stavbou na Benešovsku. Žákovský či studentský autor nejzajímavějšího návrhu na pojmenování budoucíího expresu obdrží publikaci o tratích budoucnosti i s podpisem jednoho ze spoluautorů. 

1.11.2013
SDÍLEJ:

Na úspěšného autora čeká výpravná publikace o vysokorychlostních tratích. Foto: Reprofoto Deník

Na jeho území zamíří koleje v blízkosti Pyšel, aby západně od Nespek překonaly po mostě Sázavu a od Bukové Lhoty zamířily severně od Benešova na východ. Tam minou po jižní okraji Vlašim, aby se severovýchodně od Čechtic u Hořic přimkly v sousedním kraji Vysočina  k trase dálnice D1.

U Bukové Lhoty vznikne zamýšlená spojka na stávající železniční trať  Praha – Tábor, kterou budou využívat přednostně  rychlíky směřující do jižních Čech i Rakouska a v noci také nákladní expresy.

Pro žáky a studenty škol z Benešovska máme zajímavou nabídku. Pojmenujte budoucí expresní vlaky, aby jejich  jméno cestujícím připomínalo  Benešovsko.

Nejzajímavější nápady otiskneme a  předáme Správě železniční dopravní cesty, jejíž náměstek generálního ředitele  pro modernizaci dráhy Petr Šlégr při slavnostním otevření úseku koridoru Benešov –  Votice  do soutěže věnoval nádhernou publikaci „Rychlá železnice i v České republice".

Své náměty (ideální pro mezinárodní srozumitelnost, orientaci veřejnosti a počítačové zpracování do jízdního řádu je kratší název bez čárek a háčků) zašlete na kuponu vystřiženým z novin do 30. listopadu na adresu: Redakce Benešovský deník,  Na Bezděkově 2056, 256 01 Benešov.

Autor: Ladislav Jerie

1.11.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Týnec nad Sázavou - Zájem o hlasování, vyšší než při posledních volbách, zaznamenali komisaři také ve volebním okrsku číslo 9, který je v hasičské zbrojnici.
6

OBRAZEM: Druhý volební den na Benešovsku

Delegace z Gruzie přijela do Týnce nad Sázavou načerpat nové zkušenosti.
11

Obyvatelé gruzínského města Rustava navštívili Posázaví

Pro volby zůstala už jen oficiální místa

Benešovsko – Jen pozvolna se včera do některých volebních místností trousili voliči na Benešovsku. Ti hlasovali pouze na tradičních místech obcí či osad zapsaných na oficiálním seznamu volebních míst. Ještě před několika lety ale figurovaly mezi takovými místy dokonce i chatové osady. Například u Benešova Sayrayt nebo Pilátka.

Právě jsme se narodili

Benešov /FOTOGALERIE/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát narozených ve 42. týdnu v roce 2017.

Účast byla velká. Chotýšanští voliči stáli na volby frontu

Chotýšany - Mnohem větší účast při pátečních volbách potvrdila volební komise v Chotýšanech. Dokonce se kolem čtvrté hodiny u volební místnosti vytvořila fronta voličů. "To se nám ještě nestalo, že by na volby lidé stáli frontu. Těší nás, že chodí mnohem více mladých," prozradila předsedkyně volební komise Jana Dessová.

Volit chodí struhařovští i před návštěvou hospody

Struhařov - Účast při prvním dnu voleb do Poslanecké sněmovny byla ve Struhařově velká. Alespoň podle volební komise, která se s takovým zájmem v minulosti nesetkala.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení