„Radikálně jsme změnili surovinu. Bramborový salát  budeme vyrábět sami. Uděláme ho odlehčený, to znamená, že místo majonézy použijeme z části bílý jogurt. Ale samozřejmě to nebudeme moc přehánět," uvedl Petr Červenka, starosta Prosenické Lhoty, velitel dobrovolných hasičů a spoluorganizátor soutěže v pojídání v jedné osobě.

„Myslím že by mohl padnout rekord. Mohlo by se sníst v hodinovém limitu více salátu, než je největší snědené množství jiných pochutin, což je 2,97 kilogramu jelit. Padesát kilogramů salátu budeme připravovat u mě doma. Jen oškrábat brambory bude pěkná fuška," připustil Petr Červenka  s tím, že letošní pokus o rekord ve spolupráci s pelhřimovskou agenturou bude letos už devátý.

Pořadatelé opět  vyzvali soutěžící borce Kamila Hamerského a Miroslava Helebranda a další jedlíky. Všichni účast přislíbili.

„Kamilovi Hamerskému se moc zamlouvá salát, protože on vždy poukazoval na to, abychom zvolili nějaký pokrm bez masa. Miroslav Helebrand zase nejprve když jsem ho kontaktoval, tak mi hned sdělil, že letošní ročník bude muset zřejmě vynechat, protože má čerstvě vytrhané všechny horní zuby. Ale když se dozvěděl, že se bude pojídat salát,  hned situaci přehodnotil, protože se jedná o pokrm nenáročný na kousání," konstatoval spolupořadatel.

„Věřím, že letošní ročník se povede jako předešlé a samozřejmě jsou zváni všichni soutěžící v kategorii muži i ženy," dodal Petr Červenka.

Velké společné stravování se odehraje v sobotu 30. listopadu v 19.30 hodin v hospodě v Prosenické Lhotě.