Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Most přes Sázavu v Čerčanech už slouží chodcům i řidičům

Čerčany - Po sedmi měsících se lidé z obou břehů Sázavy dostanou bez komplikací na druhou stranu řeky. V pátek v poledne byl s přestihem uvedený do provozu nový silniční most.

29.11.2013
SDÍLEJ:

Most přes Sázavu v Čerčanech je zprovozněný. Foto: Deník/ Ladislav Jerie

Obyvatelé obce už mohou bez objížděk překonat Sázavu po zrekonstruovaném silničním mostě. O čtyři měsíce dříve, než určovala smlouva.  Při opravě stavbaři zjistili, že jedna z původních opěr se v korytě řeky o nic neopírala. Visela.

Přestože stavba začala později, než bylo plánované,  a původní harmonogram spláchla červnová povodeň, je most  od včerejšího poledne v plném provozu.  Komplikace přiblížil stavbyvedoucí Ondřej Chudý.

„Povodeň nás donutila  přeorganizovat práce. Museli jsme upravit technologii stavby a posunout se s pracemi nahoru. A když voda opadla, přestěhovali jsme se dolu. Přímé škody na staveništi jsme ale neměli. Vše jsme  stihli včas odklidit mimo dosah povodně," konstatoval Ondřej Chudý ze společnosti Viamont DPS, která práce zvládala za 32 milionů korun.

„Je to výhoda, že je už zprovozněný. Já most moc nevyužívám, jen když jsem šel na Pyšelku, tak  okolo po lávce u železničního mostu," uvedl místní občan Jiří Liška, který přihlížel slavnostnímu zprovoznění stavby s tím, že autem   uzavřený úsek objížděl přes Poříčí nad Sázavou.

Obyvatelé nedalekých domů si od dubna zvykli na minimální provoz. „Ale až v létě bude velký provoz, nepřejdeme ulici," podotkl Jiří Liška.

„Ukončení uzavírky a zrušení objížďky je pro obyvatele  nejdůležitější. Nový most určitě pro obec představuje zlepšení,"   připomněla  starostka Dana Tomášková.

Pro řidiče se příjezd  do obce zlepšil i nedávným otevření druhého sjezdu  ze silnice I/3 u Pyšelky. „Pochopitelně vše co jezdilo objížďkami, bude zase jezdit přes most," doplnila starostka s tím, že  Čerčany   v dohledné době už větší dopravní stavba nečeká.

„Snažili jsme se práce na hlavní příjezdové komunikaci do Čerčan urychlit. Byli jsme o to požádaní kvůli zimní údržbě a to se podařilo," uvedl Ondřej Chudý, stavbyvedoucí  firmy Viamont DPS.

Kromě sanace mostních podpěr i nosné konstrukce a zpevnění komunikace mostaři obnovili opěrnou zeď na čerčanské straně, vyměnili nosná  ložiska, obnovili dilatační uzávěry, konstrukci zaizolovali, vybudovali nové chodníky, instalovali osvětlení, odvodnění, zábradlí a položili novou vozovku.

Zajímavostí je, že sdělovací kabely původně zavěšené na mostovce jsou nyní pod vodou. Přesněji v šachtě  protlačené  pod korytem Sázavy.

Zkolaudovaná stavba za  32,3 milionů korun se obešla bez změn původního projektu, což ocenil středočeský hejtman Josef Řihák.

„Těší mě, když že se dodrží původní zadání, nejsou uplatňované vícepráce a ještě stavba skončí o čtyři měsíce dříve," nastínil středočeský hejtman. „Je dobře, že práce skončily před zimním obdobím. Nebudu zastírat, že jinde máme s podobnými investicemi problémy.  Kraj  pak řeší s dodavateli, kdo a co bude hradit. A za to patří stavební firmě velké poděkování,"  uzavřel Josef Řihák.


Autor: Ladislav Jerie

Místo události:
29.11.2013
SDÍLEJ:
V rámci oslav vlašimské Farní charity vystoupil ve Vlašimi Spirituál Kvintet.
18

OBRAZEM: Spirituál Kvintet vystoupil ve Vlašimi k poctě Farní charity

Ilustrační foto

S Deníkem za zábavou. Kam vyrazíte?

KRIMI MIX: Osmatřicetiletý muž zmizel, objevil se za 3 dny

Benešovsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

Vlašim – Vlašimský zámek bude ve čtvrtek 19. října patřit opernímu zpěvu. Od 19 hodin zde vystoupí pěvec Jakub Pustina a vítězové Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu Jihlava 2017. Kromě Vlašimi budou mít podobnou příležitost už jen posluchači v Pelhřimově, Kuřimi, Dolní Cerekvi a Kraslicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení