„Když jsme před třemi lety začínaly v Čechticích s dívčím fotbalem, bylo mi čtrnáct. Ze začátku to byl mezi námi holkami takový modní trend – budeme hrát fotbal. Chodilo nás mezi dvaceti až třiceti, ale pak postupně začaly odpadávat. Zjistily, že to není jen si jít zakopat. Že se musí na tréninky, posilovat fyzičku, jezdit každou sobotu na zápasy," popsala Iveta Filipová zákulisí venkovského ženského  amatérského fotbalu.

Dívka se s čechtickým klubem Dfc Panterky účastní Jihočeské fotbalové soutěže, i když má už zkušenosti jako registrovaná hráčka z pražského FK Zlíchov 1914 i příbramského družstva dorostenek Minerva.

„Do budoucna bych ráda hrála v nějakém dalším týmu.  Pokud bych měla možnost, věnovala bych se fotbalu vážněji. Teď si ale dávám trochu pauzu, čeká mě příští rok maturita na vlašimském gymnáziu. Pak bych chtěla do Prahy na některou z vysokých škol a přitom hrát fotbal. Nejradši za Bohemku," svěřila se Iveta Filipová, pro níž je vzorem nejlepší česká fotbalistka posledních let Petra Divišová, s níž se potkala na turnaji v Prachaticích.

„A právě když jsem si na internetu o ní vyhledávala informace, narazila jsem na podmínky soutěže Miss fotbalistka," upřesnila  pravá záloha čechtického ženského fotbalu.

Dívčí fotbalové družstvo  v Čechticích začínalo před třemi lety. Tehdy ho trénoval Pavel Suk a nyní  Milada  Fuchsová, která hrála v Rakousku. Členkou týmu je sedmnáctiletá Iveta Filipová, jež usiluje spolu s dalšími dvaceti fotbalistkami o titul  Československá Miss fotbal 2013.

„Nyní se nás na tréninky schází tak okolo deseti, na zápasy v Jihočeské lize nás jezdí patnáct," uvedla studentka Iveta Filipová.

Někdy si čechtické fotbalistky zatrénují se svými  mužskými protějšky.

„Říká se, že holky jsou při vzájemných duelech tvrdší. Kluci se bojí, aby nám neublížili," podotkla pravá záloha a občasná útočnice  ženského týmu Panterky. Připustila také, že dívkám a ženám občas v zápalu uklouzne hrubší slovo. Z oblasti zemědělství nebo biologie.

„To se stává. Ale pokuty za to neplatíme. Jen za absence při tréninku nebo za kouření v dresu, což se mne netýká," ujistila Iveta Filipová, podle níž  byl v Čechticích  mezi diváky ze začátku o ženský fotbal větší zájem, než o zápasy mužského áčka.

„Určitě ženský tým zvedl návštěvnost. Jeden čas se říkalo, že na nás chodí více lidí, než na áčko. Lidi se chodili  dívat,  jak hrají holky," připustila fotbalistka, které  pořadatelé soutěže miss přiřkli pořadové číslo 5 a hlasovat lze sms zprávou MISS 5 na čísle 9002009

Iveta Filipová nežije jenom fotbalem, při němž se jí úrazy až na pár modřin naštěstí vyhýbají.  Za školu hraje  florbal, doma na klavír,  ráda čte  a jezdí na motorce.

Po zdárném ukončení gymnázia by se při studiu na vysoké škole dále vážně zabývala kopanou. Nejraději ve vršovickém dolíčku.