„Trasa z Votic měří 23 kilometrů a je určená dětem do 15 let v doprovodu nejvýše dvou starších osob nebo rodičů. Mohou na ní také vyrazit účastníci starší 60 let," informovala Dana Bakošová z pořadatelského štábu.

Z Votic mohly startovat jen děti do 15 let s doprovodem i v minulých ročnících, ale než se pravidlo zažilo, nechávali organizátoři vyznačit pro neinformované příchozí také spojovací stezku k trase od olbramického nádraží.

Druhá varianta pro nezletilé  ze Střezimíře už není letos výlučně dětskou trasou, ale můžou na ní vyrazit všichni pochodníci.

Speciální trofej je připravená také pro jezdce ze všech čtyř cyklistických tras.

„Jako každoročně upozorňujeme, že na některých trasách jsou změny. Pochodníci se tedy musí držet popisu trasy a značení, nemohou jít podle svých zkušeností z předchozích let. Změny se týkají zejména trasy z Votic, Olbramovic, Střezimíře, Mladé Vožice a obou pěších tras z Tábora," upozornila spolupořadatelka Dana Bakošová.

Pochod Praha – Prčice, ale i odjinud se jde 
v sobotu 17. května. Bude to 49. ročník.

Votice – Trasa „Pochodu Praha – Prčice, ale i odjinud"    označená jako „Vozíčkářská" je připravená z Miličína a měří 13 km. Start je u motorestu. „Je určená pouze držitelům průkazů TP, ZTP a ZTP/P a jejich doprovodu. Ostatním pochodníkům nebude start umožněný," upozornila Dana Bakošová.

Pro cyklisty pořadatelé připraví čtyři trasy.  Od pražského metro Opatov měří  76 kilometrů s převýšením 1060 metrů. Od milevského Domu kultury pojedou cyklisté  52 km s převýšením 790 metrů, z táborského autobusové nádraží 73 km  a nastoupají 1070 metrů . Z Tábora od autobusové nádraží bud připravená také dětská cyklotrasa měřící  58 km s převýšením 770 metrů. Kromě pražské jsou statní okružní.

„Pro návoz do míst startů posílí České dráhy  pravidelné vlaky a zavedou i mimořádné spěšné vlaky z Prahy," připomněla spolupořadatelka pochodu, jehož 49. ročník se uskuteční s sobotu 17. května.

„V okolí cíle budou zavedená mimořádná dopravní opatření. Mimo jiné bude uzavřená silnice II/121 mezi Prčicí a Heřmaničkami. V Prčici vyznačí od 10 do 20 hodin zákaz stání pro motorová vozidla," připomenula  Dana Bakošová standardní omezení.