Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dálniční most u Hvězdonic kvůli havarijnímu stavu podepřou

Hvězdonice – Dálniční most překlenující na D1 v blízkosti čerpací stanice Naháč silnici z Vranova do Chocerad a potok u exitu 29 je v tak dezolátním stavu, že zřejmě nevydrží do plánované modernizace.

5.12.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Ladislav Jerie

Podle diagnostického průzkumu, který letos na podzim nechalo provést Ředitelství silnic a dálnic, je konstrukce mostu z roku 1977 natolik poškozená, že objekt bude nutné podepřít a omezit na něm průjezd vozidel. S opravami se má začít na jaře 2015, jakmile to počasí dovolí.

„Stav mostu je daleko horší, než se původně očekávalo. V rámci modernizace se počítalo s jeho přestavbou v horizontu deseti let, ovšem tak dlouho čekat nemůžeme. Bezpečnost provozu si vyžádala snížení průjezdové rychlosti i dočasné zpevnění konstrukce objektu. Práce začnou probíhat, jakmile to bude technicky možné," vysvětlila Soňa Křítková, pověřená vedením ŘSD.

Kvůli bezpečnosti provozu bude u Hvězdonic v následujících dnech omezený provoz na D1 v několika pruzích, snížená maximální rychlost a uzavřený nájezd na dálnici směr Brno.

Diagnostika konstrukce mostu byla provedená na popud Ředitelství silnic a dálnic v říjnu a listopadu. Vyhodnocení vzorků a následně stavu mostu bylo provedené v těsné spolupráci s akreditovanou zkušební laboratoří Kloknerova ústavu Českého vysokého učení technického.

Nekvalitní materiál i práce

Z testů a měření vyplynulo, že kvůli nízké kvalitě materiálů i jejich zpracování při stavbě se v tělese mostu objevují závažné defekty. Rozpad betonu, těžká koroze kovových výztuží i dalších prvků a poškození dilatačních spár. Ložiska, na nichž je uložena mostovka, mají již jen omezenou funkčnost.

Z těchto důvodů se ŘSD rozhodlo řešit situaci okamžitě a nečekat až na plánovaný termín přestavby v rámci modernizace dálnice D1.

Omezení rychlosti směr Brno

Nájezdová větev na Brno exitu 29 bude zcela uzavřená, motoristé mohou použít nájezd u Ostředku. Sjezd na Hvězdonice směrem od Prahy zůstane otevřený.

Dopravní omezení u Hvězdonic obsahuje maximální rychlost 100 km/h pro osobní vozidla, 60 km/h pro vozidla nad 6 tun a současně zákaz jejich jízdy v rychlém pruhu.

Autor: Ladislav Jerie

5.12.2014
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

KRIMI MIX: Osmatřicetiletý muž zmizel, objevil se za 3 dny

David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

Vlašim – Vlašimský zámek bude ve čtvrtek 19. října patřit opernímu zpěvu. Od 19 hodin zde vystoupí pěvec Jakub Pustina a vítězové Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu Jihlava 2017. Kromě Vlašimi budou mít podobnou příležitost už jen posluchači v Pelhřimově, Kuřimi, Dolní Cerekvi a Kraslicích.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice

Benešov - Představujeme vám dvě třídy ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice.

Týnec a stavební firma se viní ze šlendriánu

Týnec nad Sázavou – Vzájemné obviňování města Týnce a firmy Dakastav ze Starého Města na Uherskohradišťsku ze šlendriánu, stálo na začátku sporu investora přístavby školy a jejího zhotovitele.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení