„Obyvatelé Vesce jsou s připravovanými omezení seznámení a lidem z Chocerad postup prací vysvětlíme příští  pondělí v sokolovně,"  uvedla Eva Bubnová, starostka obce.

Ze začátku opravy silnice II/ 113 začnou stavbaři rekonstruovat most přes koryto Bělčického potoka, takže od začátku dubna do začátku července nebude komunikace průjezdná. Chodci projdou.

„Lidé jedoucí od Vestce odstaví auta před mostkem a do Chocerad projdou. Auta  úsek objedou přes Vodslivy, Sázavu a Stříbrnou Skalici nebo případně po dálnici D1," upozornila starostka.

Znalci místních poměrů mohou s osobními auty také využít cestu přes Samechov a Vlkovec,  nebo pravobřežní silničku podle Sázavy.

„Ale záleží na počasí, zda nás nepřekvapí povodně," poznamenala Eva Bubnová. Potom silničáři začátkem července položí mezi Vestcem a křižovatkou u vlakové zastávky Chocerady nová asfalt.

Další opravy průtahu obcí budou pokračovat při částečné (frázování) a úplné (položení asfaltového koberce) uzavírce od poloviny července do začátku srpna od hranic okresů ve směru od Ondřejova až do centra obce  k obchodu nedaleko kostela. 

„Projekt rekonstrukce silnice je starý už osm let a jsme  rádi, že už se letos konečně  uskuteční. Ještě  bychom při tom nechali opravit dlažbu u kostela, ale záleží, jestli získáme dotaci," nastínila starostka. Oprava silnice zahrnuje také pročištění propustků, dosypání krajnic a nástřik vodorovného dopravního značení.

Finále stavebních prací nastane začátkem srpna při částečné uzavírce mostu přes Sázavu. Na něm vyčistí a opraví dilatační spáry, zaizolují a opraví povrch.

„K souběhu prací v Choceradech s rozšiřováním dálnice D1 mezi Hvězdonicemi a Ostředkem by podle mých informací dojít nemělo, takže by nás auta objíždějící případné kolony zahltit neměla," uklidnila Eva Bubnová případné obavy z dopravního kolapsu.

K němu dochází, když  se některý ze zbloudilých kamionů zalomí v zatáčkách pod  komorním Hrádkem nebo na křižovatce u vlakové zastávky. Tam bude zajištěné místo pro otáčení autobusů, přičemž stavbaři dostatečně prořežou větve.