"Za poslední sněžení napadlo 55 centimetrů. Sníh padal za působení silného západního až severního větru, na závětrných svazích a žlabech je ho uloženo větší množství. Zde se vytvořily desky z převátého sněhu. Sněhová pokrývka je spodních vrstvách je vlhká až mokrá," uvedl Robert Dlouhý z Horské služby Krkonoše.

Ve SkiResortu Černá hora - Pec je otevřeno 42 kilometrů sjezdových tratí v areálech Janské Lázně, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Svoboda nad Úpou, Velká Úpa a Malá Úpa.

Na sjezdovkách je v Peci pod Sněžkou je 110 centimetrů sněhu, na Černé hoře 85 cm, ve Velké Úpě 50, v Černém Dole 45, v Janských Lázních 40 a ve Svobodě nad Úpou 35 metrů.

Na sjezdovce Javor 2 v Peci pod Sněžkou, na sjezdovce Modřín ve Velké Úpě a na sjezdovce Protěž v Janských Lázních probíhá denně od 18 do 21 hodin večerní lyžování. Všechny skibusy jezdí na svých linkách podle jízdního řádu.

Otevřené a sjízdné je rovněž lyžařské spojení Černé hory a Pece pod Sněžkou.

Snowtubing v Janských Lázních.Zdroj: SkiResort Černá hora-Pec

V provozu jsou LIVE parky pro výuku začínajících lyžařů v areálech Janské Lázně, Pec pod Sněžkou, Černý Důl a Velká Úpa. V LIVE parku Formánky v Janských Lázních se denně pořádají animační programy Obříkova obora pro děti od 3 let. Na Formánkách si můžou návštěvníci užít snowtubing, jízdu ve sněžném tobogánu v nafukovací duši. Otevřená je také sáňkařská cesta.

Běžkařské tratě na Černé hoře jsou upraveny v délce 33 km, v Peci pod Sněžkou pak v délce 12 km.

V lyžařském areálu v Mladých Bukách je otevřená bobová dráha denně od 10 do 17 hodin. V provozu je třísedačková lanová dráha, pět vleků včetně KIDparku a čtyři sjezdové tratě. "Podmínky pro lyžování jsou výborné, na tratích leží 50 cm technického sněhu, tratě jsou dvakrát denně upravené, vleky bez front , parkování v celém areálu zdarma," sdělili zástupci Areálu Mladé Buky.

Vrchlabský skiareál Bubákov Herlíkovice je otevřený denně od 8.30 do 16.00. Bubákov hlásí provoz kabinkové i sedačkové lanovky Bubákov, vlek 800 Bubákov. sjezdové tratě 7 a 11, Herlíkovice mají v provozu sedačku Žalý, vleky Herlíkovice 500 a Herlíkovice Max, sjezdovky rodinná 1, Pětistovka 4, Objezdová 4A a Akademická 3. Večer se lyžuje v pátek a sobotu na sjezdovce Herlíkovice 500.