Tradiční výjezdy krajských politiků do regionů pak zřejmě budou během léta utlumeny, aby nebudily zlou krev před podzimními komunálními volbami: řada krajských radních je totiž aktivní v politice i na úrovni měst a obcí, takže v době intenzivní předvolební kampaně by setkávání krajských radních s občany k debatám o tom, jaké problémy lidi trápí, mohly leckomu vadit. Naznačují to alespoň zkušenosti z minulých volebních období.

V úterý 26. dubna se s hejtmankou Petrou Peckovou (STAN), jejími náměstky i dalšími členy rady kraje mohou zájemci setkat v Kolíně. Diskusi tam v době od 16.30 do 18 hodin bude hostit CEROP, Centrum rozvoje podnikání (Sokolská 1095).

Na 3. května, což je rovněž úterý, se chystá další setkání v Rakovníku. Uskuteční se taktéž od 16.30 do 18 hodin v kulturním centru (Na Sekyře 2377).

Alej se stovkou lip nově zkrášluje obec Vestec na Praze-západ. Dobrovolníci ji v sobotu 23. dubna vysadili na počest stého výročí loni zesnulého manžela britské královny prince Philipa.
Jeden strom za každý rok. Alej připomíná nedožitou stovku prince Philipa

V obou případech mohou zájemci z řad občanů, ale i členů obecních zastupitelstev, poslat otázky, na něž by rádi slyšeli odpovědi, i předem; k tomuto účelu je zřízena e-mailové adresa ptejtese@kr-s.cz.

K tradičním tématům, jakými bývají třeba doprava, dotace, plány na slučování středních škol (a v některých regionech i nedostatek míst ve školkách a základních školách) či nedostatek lékařů, se v Rakovníku zřejmě připojí ještě jedno specifické: plány na vyhlášení Národního parku Křivoklátsko. To je sice záležitost centrální úrovně – národní parky se vyhlašují zákonem, přičemž návrh připravuje ministerstvo životního prostředí – nicméně představitelé kraje se netají jednoznačnou podporou. Na rozdíl od některých obcí v regionu, které jsou naopak zásadně proti. A lidé by rádi slyšeli odpověď na otázku: jestliže se podle slov politiků s vyhlášením národního parku pro život místních nic zásadněji nezmění, proč ho tedy vlastně vyhlašovat?

V Kladně pokřtili originální mariášové karty. Najdete v nich i návod, jak si zahrát lóru.
VIDEO, FOTO: Jágr jako kulový král. V Kladně pokřtili originální mariášové karty

Prostřednictvím stejné e-mailové adresy může veřejnost také vedení kraje oslovit se svými nápady, náměty či podněty k tomu, co by se dalo zlepšit nebo změnit.