Postupně zveřejňovaná desítka názorných videí zájemcům představí, jak postupovat při seznamování svých potomků s prostředím počítačů, mobilů a dalších zařízení využívajících připojení k internetu, aniž by zůstaly pominuty souvislosti, před nimiž je zapotřebí varovat. Připomínají například pravidla používání domácího počítače, bezpečného používání internetu či poučují o tom, že přístupová hesla je třeba chránit stejně bedlivě jako klíče od domu.

Nahrávky, které jsou určeny rodičům dětí zhruba ve věku od osmi do dvanácti let, budou k dispozici na webových stránkách projektu Kraje pro bezpečný internet – a také pod jeho zkratkou (KPBI) k nalezení na Youtube. „Připomínají problematiku elektronické bezpečnosti a kyberšikany, to všechno jasnou a stručnou formou,“ připomněl ve středu vedoucí odboru bezpečnostního ředitele Krajského úřadu Středočeského kraje Marek Najman.

| Video: Youtube

Pořízení videonahrávek, které se v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet mají využívat po celé republice, podpořila dotace ministerstva vnitra ve výši 350 tisíc korun. Středočeský kraj přispěl padesátitisícovou částkou.

Navazuje na série videí připravovaných již v minulých letech. Třeba loňská kampaň, spuštěná rovněž v únoru, nesla název Zkroť net – hned; vystupovali v ní známí youtubeři. Jednotlivé díly z této série, které jsou na Youtube i na www.kpbi.cz stále dostupné, mají aktuálně sledovanost většinou mezi pěti a deseti tisíci zhlédnutí. Letošní cyklus se jmenuje Rodiče v síti. Jestli dožene zájem projevený o loňskou kampaň, lze zatím jen odhadovat. Srovnání vizuální atraktivity obou ročníků však dává tušit, že možná nikoli.