Se souvislostmi toho, že Štěpán podal v březnu výpověď z pracovního poměru a k 31. květnu končí, se v pondělí seznámila rada kraje. „Řízením IDSK bude od 1. června pověřen dosavadní statutární zástupce ředitele Tomáš Duroň,“ informoval radní pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO).

S tím, že ještě do konce května bude na obsazení ředitelského postu vypsáno výběrové řízení. Radní tedy nevyhověli požadavku trojice politiků z řad opozičního hnutí STAN, aby se s hledáním nového ředitele počkalo až na dobu po říjnových krajských volbách.

Během Štěpánova působení poněkud pokročily přípravy na začlenění autobusů v dalších středočeských oblastech do systému PID i jednání o nových smlouvách s autobusovými dopravci o zajištění dopravní obslužnosti. Zásadním momentem se pak stalo uzavření desetileté smlouvy s Českými drahami.

I z řad opozice zazněly pochvalné hlasy v souvislosti s tím, jaké pro kraj výhodné podmínky se podařilo vyjednat díky tomu, že ředitel IDSK prostředí detailně zná: v minulosti byl náměstkem ředitele Českých drah. Sám Štěpán naznačil, že nyní ho zlákaly atraktivnější nabídky z oboru dopravy. Připomněl dále, že se mezi nimi rozhodoval ještě v průběhu května.