Dvě osobní auta havarovala na 79. kilometru Pražského okruhu na úrovni Kocandy – či přesněji Osnice. Na 10. kilometru metru D1 u Modletic se dokonce ocitlo auto na střeše. Mimo komunikaci vyjely vozy havarující na D6 u sjezdu na Kladno i na D7 za sjezdem na Kněževes nedaleko letiště. Za soumraku pak na D7 v této oblasti boural i kamion: na sjezdu exitu 3 ve směru na Chomutov. I další malér se týkal D7. U Slaného se střetly dodávka a osobní auto – a tato nehoda na 17. dálničním kilometru se bohužel neobešla bez zranění.

Zlepšila se nicméně situace na železnici, když se problémy prakticky omezily na berounskou trať – a v některých oblastech také v příměstské dopravě. Ne však třeba na lince číslo 391 Sídliště Rohožník – Dobročovice, kde zůstal provoz zastaven pro nesjízdnou silnici. Stejný důvod zcela zastavil autobusy v úseku Třebotov – Vonoklasy, což postihlo linky číslo 664 a 665; jízdy od Prahy na lince 311 byly ukončeny v zastávce Mořina.

Komplikace se ovšem veřejné dopravě nevyhýbaly ani jinde – a nevztahovaly se jen na autobusy příměstské dopravy. Potíže se objevily i ve městech. V Kladně byla doprava omezena do té míry, že primátor Dan Jiránek (ODS) dokonce vyhlásil kalamitní stav a doporučil obyvatelům města, aby raději zůstali doma. Po projednání v krizovém štábu města padlo rozhodnutí, že veškerá technika určená k údržbě komunikací se soustředí na hlavní tahy, na udržování stavu tras autobusů městské hromadné dopravy, jejichž jízdní řády se v řadě případů staly dokumentem neodrážejícím skutečný stav nejen uváděnými časy, ale i zastávkami, a na křižovatky ve svahu; dále pak na okolí nemocnice a další místa důležitá pro fungování složek integrovaného záchranného systému.

Kladenský primátor Jiránek rovněž varoval před návštěvami lesů. Lidi by v nich mohly ohrožovat padající větve i celé stromy.

Překvapení přineslo počasí také ve Vlašimi na Benešovsku: pod tíhou sněhu se zhroutila nafukovací sportovní hala. Naštěstí byla prázdná; nikdo se uvnitř nenacházel.

Přívaly mokrého těžkého sněhu způsobovaly také pády stromů, jež přibrzdily dopravu i na hlavních tazích. Na Benešovsku, přímo u Benešova, k tomu došlo dokonce z obou stran města: u hotelu Benica, kde byla frekventovaná silnice I/3 dočasně uzavřena a provoz odkláněn přes město, a v lokalitě Tužinka. Na Benešovsku byla odpoledne kvůli spadlému stromu uzavřena ulice Na Důlích v Sázavě. A u Chocerad dokonce strom nakoukl i do pravého pruhu dálnice D1; další strom pak z této dálnice bylo třeba odklízet u Šternova nedaleko Divišova. Problémy v dopravě přivodily stromy ještě na řadě dalších míst – například u Berouna nebo v okolí orlické přehrady.

Na Příbramsku zůstala kvůli spadlým stromům neprůjezdná silnice v obcích Solenice a Bohostice. Spadlé stromy také omezovaly průjezd po hlavním tahu I/4 na pomezí Příbramska a Písecka; u Milína navíc číhala na řidiče mimořádně kluzká vozovka. Velmi kluzkou vozovku zaznamenala policie také na hlavním tahu I/6 na Rakovnicku – zvláště šlo o ledovku ve stoupání z obce Hořovičky na Hořesedly – a na silnici I/9 v širším okolí obce Medonosy a vůbec na pomezí Mělnicka a Českolipska; tam řidiči museli dávat pozor na čerstvý sníh a být opatrní i kvůli sněhovým jazykům.