O akci byl obrovský zájem a rezervace byly brzy po spuštění vyčerpané. To ukázal i začátek akce. Už před čtvrtou hodinou byla pasáž Lucerny a její okolí prakticky plné lidí. Pořadatelé pro ty, kteří se nedostali do vnitřních prostor, umístili v pasáži obří obrazovku, na které sledovaly dění uvnitř desítky lidí.  

Akci v Lucerně připravili přátelé a bývalý tým Schwarzenbergovy prezidentské kampaně. Koncert začal s mírným zpožděním. Hned v úvodu oznámili moderátoři večera Světlana Witovská a Jindřich Šídlo, že program dozná kvůli onemocněním některých muzikantů řady změn. Třeba avizovanou skupinu Už jsme doma tak nahradili muzikanti kolem Varhana Orchestroviče Bauera.

Stream koncertu

| Video: Youtube

V rámci komponovaného programu se střídaly rozhovory moderátorů s hudebními vystoupeními a videy ze situací s Karlem Schwarzenbergem. Během první poloviny akce tak diváci viděli a slyšeli například Michaela Žantovského, Alexandra Vondru, Šimona Panka, Jiřího Havelku, Tomáše Jeřábka, Jaroslava Spurného, Jana Dobrovského či undergroundovou kapelu Garage s Tonym Ducháčkem. S ni si celý klub zazpíval i hitovku Muchomůrky bílé.

Na časy strávené společné s knížetem zavzpomínal provozovatel vídeňského klubu Nachtasyl Jiří Chmel. „Zlomovým večírkem pro nás byl ten 24. listopadu 1989, kdy v Čechách padla bolševická chátra. To se večírek protáhl hodně přes zavírací hodinu, která byl ve čtyři ráno, " řekl Chmel.

Koncert nebyl jedinou aktivitou, která se v Lucerně děla. V galerii se konala výstava fotografií Karla Schwarzenberga a fotografie se promítaly i v přilehlých prostorách. V kině Lucerna byly pouštěny snímky ze života Karla Schwarzenberga. „Rádi bychom všechny příchozí požádali o vstřícnost při návštěvě události. Akce se pořádá na několika místech Lucerny a v některých částech v určitých časech může být kapacita vyčerpaná, k dispozici ale jsou vždy další prostory,“ doplnil před akcí Gaydečka.

close Program akce Karel žije dál info Zdroj: karelzijedal.cz zoom_in Program akce Karel žije dál