Práce spojené s dopravním omezením jsou plánovány do nedělní půlnoci.Vzhledem k poměrně klidnému nedělnímu provozu je průjezd bez komplikací i výraznějšího zdržení. Ostatně ani objízdná trasa není dlouhá: vyznačena je u ulice K Barrandovu přes sjezdové a nájezdové rampy.

Sobota a neděle jsou ve velikonočním čase dny, na které se nevztahuje ustanovení, že Ředitelství silnic a dálnic během exponovaného prodlouženého víkendu nebude provádět práce, které vyžadují snížení počtu jízdních pruhů. To se týkalo na Zelený čtvrtek odpoledne i večera a na Velký pátek dopoledne, aby byl usnadněn odjezd lidí z měst.

Na Velikonoční pondělí, kdy se lidé zřejmě budou ve větších počtech vracet (byť uplatňovat zkušenosti z předchozích let je za nynějšího nouzového stavu a omezení kvůli koronaviru ošemetné) se omezení prací plánuje mezi 13. a 21. hodinou. Dlouhodobé uzavírky v modernizovaných úsecích nicméně zůstávají v platnosti.

Řidičům na dálnicích pomáhá bezplatná asistence
- Na dálnicích mají řidiči k dispozici bezplatnou asistenční službu na telefonním čísle 800 280 281.
- Asistence zajišťovaná pracovníky Ředitelství silnic a dálnic funguje nepřetržitě: 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce.
- Dojezdový čas je zhruba do dvaceti minut.
- Řidiči se na asistenční službu mohou obrátit z v případě jakýchkoliv potíží: příjezd vozidla i zásah na místě, kterým bude zajištěna plynulost a bezpečnost provozu, je zcela zdarma.
- Řidiči se mohou na bezplatné číslo asistenční služby obrátit také s dotazem na aktuální dopravní situaci.

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR