Ve dnech 20. až 24. listopadu budou prezentovat kraj na jednom z největších veletrhů Touristik & Caravaning v Lipsku, sdělila Deníku za krajskou turistickou centrálu Kateřina Kubíčková. Upozornila, že pro oblast cestovního ruchu jde skutečně o významnou událost: nejen že vystavující firmy, spolky a sdružení prezentují nejzajímavější cestovatelské nabídky svých regionů, ale veletrh také ve svém oboru udává směr: představuje nejnovější trendy. Stejně jako nabízí objevování nových oblastí zaslíbených kempování.

Středočeští zástupci jedou do Lipska především nabídnout krásná místa určená právě pro kempování, která jsou v dosahu hlavního města, řekla ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu Zuzana Vojtová. „Věřím, že naše nabídka k nám přivede více návštěvníků, kteří u nás stráví vícedenní dovolenou,“ očekává konkrétní přínos. „Účast kraje na tomto veletrhu je důležitým prostředkem propagace regionu,“ míní.

Na jaké publikum hodlají vyslanci středočeské turistiky zacílit, upřesnil krajský radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO): „Tento veletrh je zaměřen především na individuální turistiku či cestování s karavanem.“ Také on vidí zájem Němců o kempování jako zajímavou příležitost pro Středočeský kraj. Oceňuje, že se turistická centrála chystá představit i méně známá, ale neméně krásná místa, kde lze strávit vícedenní dovolenou, a přiblíží je bohatou nabídkou propagačních materiálů. „Návštěvníci určitě ocení novou mapu kempingových míst ve středních Čechách včetně doplňkových služeb,“ podotkla Kubíčková.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník / Radek Luksza