Z komunikační sítě nezmizel, jen byl přejmenován, sdělil Deníku Jan Denemark Nováček z tiskového oddělení krajského úřadu. S vysvětlením, že nově jsou tyto informace přístupné prostřednictvím odkazu twitter.com/JermanovaStKraj. Ke změně podle jeho slov dali podnět reportéři informující o koronavirové krizi, pro něž není vyhovující sdělení na bezejmenném profilu kraje; potřebují je spojit s konkrétní osobou. „Z personifikovaného profilu můžete jako novináři lépe citovat,“ vysvětlil Nováček, že nyní je možné prezentované informace „vložit do úst“ hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO).

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.
Kvůli koronaviru dostala hejtmanka do ruky dvoumilionové pero

V úterý tento profil mimo jiné upozornil na připravených pět tisíc litrů dezinfekce určené pro obce, jejíž distribuce v pětilitrových baleních se chystá na středu, o dokončení rozdělování osobních ochranných prostředků vyčleněných pro dopravce (míněno řidiče autobusů) či o fungování distribučních míst, kam si ambulantní lékaři přicházejí vyzvednout přidělené respirátory; podle zveřejněných fotografií se při tom hladce obejdou i bez tašky.

Ilustrační foto
Lidé se chrání před viry, ukazuje pokles respiračních infekcí

Hejtmanka Jermanová, o níž publikované snímky prozrazují, že navštívila několik distribučních míst a v Benešově také nově zřízené odběrové místo pro laboratorní testy na onemocnění Covid-19; po přestěhování na parkoviště k plaveckému bazénu je nově možné provádět odběry posádce osobního auta bez toho, že by byla nucena vozidlo opustit.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová v distribučním místě pro ochranné pomůcky.Zdroj: archiv Krajského úřadu Středočeského kraje
„Distribuční místa pro ochranné pomůcky fungují, jak mají. Materiál, který dorazil, se hned posílá dál a průběžně se třídí další. Stejně tak fungují v tuto chvíli hladce i odběrová místa,“ vzkázala hejtmanka veřejnosti prostřednictvím tohoto kanálu. Twitterový účet také vysvětluje, že hlavně jela podpořit lidi, kteří na těchto místech „pracují téměř nepřetržitě“. 

Ilustrační foto.
Test na koronavirus se má podobat nákupu hamburgeru