Proti původním předpokladům se po sejmutí staré krytiny z méně trvanlivých řezaných šindelů smrkových, které na střeše vydržely od roku 1986, zjistilo, že je zapotřebí nahradit poškozené části krovu novými trámy. Navíc, podoba střechy věže se proti té předešlé také o něco změní. „Podle projektu opatříme šindelem i boky arkýřů. To je poměrně náročná práce. Jedno takové úžlabí vytváříme celý den a na věži jich je celkem osm. K tomu je zapotřebí také přizpůsobil další šindele na nárožích věže,“ potvrdil Pavel Polák.

Rekonstrukce věže hradu v Týnci nad Sázavou:

Zdroj: Zdeněk Kellner

Šindele před definitivním přibitím ke konstrukci střechy, je zapotřebí nejprve spasovat, což znamená zúžit každý jeden šindel v jeho horní části. Tím po složení takto upravených prvků dojde k vytvoření tvaru podobného vějíři. Snímání a připevňování šindelů se opakuje tak dlouho, až je krytina přizpůsobena tak, že skutečně chrání prostor pod sebou před deštěm.

Oprava mostu u Olbramovic.
Omezení skončila, opravu mostu u Olbramovic zvládli silničáři o deset dnů dříve

A tento postup se opakuje u každé ze tří vrstev šindelů. Kromě toho bude na věži ještě jedna ze široka daleka viditelná novinka. Hrad, tedy rotunda s věží patří Náboženské obci Církve československé husitské. Její symbol, kalich s křížem který dříve zdobil střechu románské rotundy, se nově přestěhuje na vrchol kamenné věže.