O sobotní oslavě podnikatele a expolitika ČSSD Petra Bendy v teplickém hotelu Prince de Ligne informoval v pondělí deník Blesk. Vedle Hniličky se jí zúčastnili místopředseda Rady České televize Jiří Šlégr či expremiér Jiří Paroubek a podle zjištění Radiožurnálu i liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák. Policejní prezident Jan Švejdar ho vyzval k vyvození odpovědnosti.

Jiří Paroubek.
Paroubek o mejdanu v Teplicích: Na žádném jsem nebyl. Jsem expert na hotely

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička v pondělí oznámil, že rezignuje na poslanecký mandát, o setrvání ve funkci šéfa agentury se rozhodne podle toho, jak se k aktuální situaci postaví sportovní prostředí. Sdělil Hnilička v pondělí ČTK. V prohlášení uvedl, že si plně uvědomuje zodpovědnost, kterou má jako poslanec vládní koalice. "Proto jsem se po té zbytečné chybě, kterou jsem udělal, rozhodl rezignovat na svůj poslanecký mandát. Co se týče funkce šéfa sportovní agentury, počkám, jak se k celé věci postaví sportovní prostředí. Zatím ale cítím velkou podporu," uvedl. Dříve sdělil, že poslal 50.000 korun na sbírku organizace Člověk v tísni pro lidi v tíživé situaci.

Ilustrační foto
Po síti koluje video ze zásahu policie v ústecké restauraci. Prý byl nezákonný

Organizátor i účastníci akce porušili několik platných opatření proti šíření koronaviru, hrozí jim pokuta. Případ prověřuje policie, pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům. V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.