Panelové diskuse se středočeskou hejtmankou se zúčastnili ještě Lukáš Svoboda z Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje, ředitel Středočeského inovačního centra Vilém Růžička a předseda dopravní sekce Hospodářské komory ČR Emanuel Šíp.

Napětí s vedením Prahy

„Mnoho Pražanů bydlí v našem regionu, ale trvale jsou hlášeni v Praze – a daněmi do rozpočtu obcí nepřispívají,“ připomněla Jermanová hned v úvodu. Zmínila také hlasy z pražského magistrátu, které jejím uším zněly nelibě; proti vyjádření nového vedení metropole, že Středočeši zahlcují Prahu, se tudíž ohradila. S tím, že „až se všichni usadí na svých pozicích“, věří ve vítězství zdravého rozumu. Problémy jsou totiž společné. „Nechci, aby řešení dopravní situace bylo torpédováno – a situaci budeme řešit pro lidi; ne pro politiku,“ uvedla.

Při čtvrteční debatě moderované šéfredaktorem centrální redakce Deníku Tomášem Skřivánkem se takový přístup podařil. Hlavním tématem byly silnice, jejich výstavba i opravy včetně koordinace termínů tak, aby kraj zůstal průjezdný. Odmítavě hejtmanka vrtěla hlavou, když Emanuel Šíp z hospodářské komory navrhl model údržby a oprav formou spolupráce se soukromým sektorem v rámci PPP projektů. „Ví se o mně, že dovedu riskovat a jsem velký kaskadér,“ připustila – na tohle by však nekývla. „Jsem zvědavá, jak dopadne stavba D4,“ odkázala na první velký PPP projekt chystaný státem, který bude možno sledovat na Příbramsku.

Deník s vámi - setkání s hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Pokornou Jermanovou v Praze.
Deník s vámi aneb Setkání s hejtmankou

Parkování se má zlepšit

Došlo také na otázky kolem veřejné dopravy či parkování Středočechů přijíždějících do Prahy, v čemž hejtmanka slibovala zlepšení: chystá se masivní budování záchytných parkovišť P+R ještě na území středních Čech, kde lidé přijíždějící z obcí k hlavním tahům budou moci zanechat své auto (či odložit kolo) a přestoupit na veřejnou dopravu. Nejlíp na vlak; vítán je každý, koho se podaří dostat ze silnic.

Není však dobrou zprávou, že řada železnic ve středních Čechách není v dobrém stavu – a mnohé jsou navíc na hranici kapacity. To zklamalo šéfa ČSAD MHD Kladno Ludomíra Landu, jenž míní, že autobusy potřebují od železnice pomoc. Lukáš Svoboda z krajské správy silnic také upozornil na dopravní souvislosti mohutného rozvoje Letiště Václava Havla na pomezí metropole a středních Čech. I tam bude třeba zajistit lepší dopravu – přičemž zdaleka nejde jen o chystanou železnici s napojením nejen na Prahu, ale i na Kladno. Důležité je to nejen z pohledu cestujících, ale i kvůli zaměstnancům.

Česko zpívá koledy na Staroměstském náměstí.
Pojďte zpívat koledy, čas se blíží

Krabicím kraj nefandí

I jiných oblastí než silnic a kolejí se týkaly dotazy čtenářů středočeských vydání Deníku a Pražského deníku tlumočené moderátorem Skřivánkem. K obřím skladům podél dálnic hejtmanka uvedla, že „krabice“ stojící u dálnice D1 asi nikdo nezlikviduje – její tým během dvou let ale znemožnil výstavbu řady dalších. Deset milionů korun poslaných organizátorům oslav 115. narozenin motocyklové značky Harley-Davidson Jermanová označila za smysluplně vynaložené peníze a investici, jež se kraji vyplatila. Šlo o prezentaci regionu zcela odlišnou od všech předchozích – a hejtmanka nepochybuje, že se movití motorkáři budou vracet: jako turisté i se svými rodinami.

Z pléna však zazněly i poměrně specializované otázky; opět hlavně k dopravě. Týkaly se třeba vysokorychlostních železničních tratí (jak z hlediska dopravy, tak obav občanů z dopadů na životní prostředí). Ředitel benešovské firmy Baest František Kulovaný zase otevřel téma rekonstrukce kruhových objezdů a možnosti jejich přizpůsobení pro průjezd nadměrných nákladů.

Ilustrační fotografie.
Jdu jinam. Zákazníci utíkají kvůli zdražování elektřiny a plynu