Nyní už se podle jejích slov situace vyvinula tak, že takové výjezdy umožňuje. „Když jsme před rokem nastupovali do funkcí, řešil se hlavně covid – a podobné návštěvy vůbec nepřicházely v úvahu. Proto jsem ráda, že teď s nimi konečně začínáme,“ konstatovala hejtmanka.

Zavítat chce postupně do všech 26 středočeských měst, která jsou centry pro užší oblast svého okolí a fungují jako takzvané obce s rozšířenou působností. Právě výběr těchto cílů dává největší logiku. „Jsou to místa, kam jsou lidé zvyklí jezdit, řeší tam své úřední záležitosti – a jde o kompaktní území, kde jsou podobné problémy.

Návštěva hejtmanky Petry Peckové v hořovické SOŠ a OU
Hejtmanka navštívila v Hořovicích seniory, nemocnici, učiliště a odbornou školu

Výjezdy do regionů má hejtmanka, již budou doprovázet i někteří další členové rady kraje, zatím rozplánované do konce června příštího roku. Ještě letos chce stihnout zavítat do Rakovníka, kde je termín naplánovaný na 30. listopad.

Na první pololetí příštího roku se chystá vždy jeden výjezd měsíčně; konkrétně vždy ke konci měsíce. Místa i data jsou přitom známá už teď: má jít o cesty do Berouna (25. ledna), Kladna (22. února), Poděbrad (29. března), Kolína (26. dubna), Čáslavi (24. května) a Kutné Hory (28. června).

Ilustrační foto
Dohodářům z éry hejtmanky Jermanové prý kraj neoprávněně vyplatil přes milion

Program má být ve všech případech podobný: návštěva místní nemocnice (či jiného významného zdravotnického zařízení), domova pro seniory, vybrané firmy a školy; vždy se počítá i se setkáním se starosty obcí a měst z okolí a také s debatou s občany.