Své rozhodnutí v pátek Pecková oznámila na celostátním výboru v Hradci Králové. "Velmi si vážím podpory členů a nominací z několika krajů. Velká časová dotace, kterou místopředsedové podle mě nutně musí práci věnovat, mě vede k rozhodnutí podpořit další výborné kandidující kolegy, kteří budou mít na toto poslání prostor," uvedla hejtmanka.

Změny v pomoci uprchlíkům z Ukrajiny představila ve čtvrtek v parku před krajským úřadem v Praze hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN).
Asistenční centrum pro Ukrajince skončí, uprchlíky kraj pošle do pěti měst

Připomněla, že Středočeský kraj nemá po úmrtí náměstka Věslava Michalika (STAN) zvoleného nového radního a ona má nyní ze zákona svěřenou násobně větší agendu. "Středočeský kraj chci řídit odpovědně a být skvělou hejtmankou. Po zvážení všech okolností požádám delegáty o jejich hlasy při volbě na řadového člena předsednictva," dodala.

Připomněla také, že dosud nebyla členkou hnutí, ale pouze registrovaným příznivcem. Na řízení STAN se nijak nepodílela. Svou podporu hnutí projevila podáním přihlášky do STAN před 14 dny. "Dnes ji krajský výbor schválil a já jsem teprve několik hodin členkou. Člověk má kariérně jít postupnými kroky a získáváním zkušeností," uvedla Pecková. Dodala, že chce udělat maximum, aby pomohla STAN z pozice členky předsednictva a hejtmanky největšího českého kraje.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Mimořádný sněm vládního hnutí v sobotu rozhodne o novém vedení. S podporou všech krajů bude stranický mandát obhajovat předseda STAN a ministr vnitra Vít Rakušan. Zbytek užšího vedení se z velké části změní poté, co hnutí o většinu jeho členů přišlo. Narychlo svolaným sněmem reaguje STAN mimo jiné na korupční kauzu spojenou s pražským dopravním podnikem, v níž čelí stíhání bývalý primátorův náměstek za STAN Petr Hlubuček.

Rakušan před sněmem zmínil, že by si ve vrcholných rolích dokázal představit své nejbližší spolupracovníky, mimo jiné právě Peckovou.