Počet heren ve městě zřejmě klesne. Teď jich je podle zatím platné místní vyhlášky deset s asi sto šedesáti herními místy. Nová mělnická vyhláška má zahrnovat výhradně podniky, splňující zákonné podmínky. 

Jak připomněl starosta, musí mít prostory zkolaudované přímo pro svou činnost. Znamená to pro ně stavební úpravy. V každém z nich přitom musí být nejméně patnáct herních míst.

Přísnější zákon řeší i další města. Kralupy nad Vltavou zatím nemají žádnou vyhlášku, která by počet herních zařízení omezovala. Místostarosta Libor Lesák před časem uvedl, že o vyhlášce budou místní zastupitelé debatovat na únorovém zasedání.

V Neratovicích, kde je v podnicích asi sto herních míst, původní vyhlášku na sklonku minulého roku zrušili. Už tehdy však počítali s tím, že ji v letošním roce nahradí novou verzí.

Nová dvě kasina v Kladně

Novou vyhlášku už schválili například zastupitelé v blízkém Kladně, kde se nachází přibližně sedm set herních míst. Vyhláška ale počet podniků v závěru letošního roku sníží ze sto dvaceti na pětatřicet. Naopak se otevřou dvě kasina.

K novinkám vycházejícím ze zákona patří například i vyšší daňové sazby nebo rejstřík lidí vyloučených z účasti na hazardních hrách. Smůlu mají třeba hráči, kteří pobírají dávky pomoci v hmotné nouzi.

Čtěte také: Závodský: Zakažme hazard i neplatičům alimentů