Z nového přívěsu lze člun dostat na hladinu mnohem rychleji, čemuž napomáhá i voděodolní náprava. Hasiči si také pochvalují výškově stavitelnou oj s výměnným spojovacím zařízením, což přívěs umožní připojit jak za základní, tak i osobní automobil, připomněl Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů.

„Vozík je také vybaven snímatelnou světelnou zadní rampou, může tak zacouvat s člunem až do vody. V přední části má naviják s popruhem a karabinou,“ konstatoval.

Pořízení přívěsu přišlo na 110 tisíc korun, z čehož většinu uhradilo město Dobříš. Zaplatilo rovných sto tisíc. Podvalníček je postavený na míru záchrannému člunu Allroundmarin Poker HD 430. Také na jeho nákup loni radnice přispěla.

„Jsem rád, že se takřka po roce opět setkáváme s představiteli města u příležitosti slavnostního uvedení záchranářského prostředku do jeho užívání u dobříšské jednotky,“ obrátil se při čtvrtečním slavnostním předávání ředitel příbramského územního odboru hasičů Tomáš Horvát na starostku Janu Vlnasovou a místostarostku Dagmar Mášovou.

Za hasiče si pochvaluje spolupráci jak se současným, tak i s minulým vedením města. Horvát zdůraznil, že nový přívěs usnadní nasazení člunu při zásazích spojených se záchranou života a zdraví na přehradách a vodních plochách na Dobříšsku.

„Rychleji a efektivněji bude zdejší jednotka moci zasahovat i při technických zásazích spojených s únikem nebezpečných látek na vodních hladinách,“ připomněl Horvát.