Ještě než dorazil až k ohni, nechal velitel zásahu vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu. Už pohled z dálky totiž nepřipouštěl pochybnosti: jedná se o požár velkého rozsahu. K průvodně vyslaným profesionálním jednotkám z Českého Brodu a z Kolína, jimž vyjeli na pomoc také příslušníci dobrovolných sborů z Kouřimi a Plaňan, tak byly navíc povolány dobrovolné hasičské sbory obcí Poříčany a Kostelec nad Černými lesy.

Zdroj: Youtube

Pohled zblízka pak potvrdil, že je situace skutečně vážná. První jednotka, která k požáru budovy o půdorysných rozměrech 15 x 40 metrů dorazila, hlásila, že jedna strana už je v jenom plameni – a oheň se rozšiřuje do dalších částí. „Hasiči na lokalizaci požáru nasadili několik vodních proudů, čímž se jim podařilo udržet plameny z větší části v prostoru autodílny,“ uvedl Petr Svoboda z centrály středočeských hasičů.

Na hřišti se konalo 5. kolo Polabské ligy.
OBRAZEM: V Sendražicích proběhlo velké hasičské klání

Zásah ale zkomplikovalo seno uložené na půdě. Když začalo hořet i v této části, hasiči zasahující z výškové techniky udělali ve střeše několik prostupů – a skrz ně se podařilo živly zkrotit. Vyklízení sena a dohašování skrytých ohnisek se pak ještě protáhlo na takřka celé dopoledne. „Hasební práce byly značně komplikovány vybuchujícími tlakovými láhvemi a kanystry,“ připomněl Svoboda.
Příčina vzniku požáru prozatím zůstává v šetření. Předběžně vyšetřovatelé pracují hned s několika verzemi – což jinými slovy znamená, že jakékoli konkrétní úvahy by zatím nebyly ničím jiným než spekulacemi.

Ilustrační foto.
Sociální služby kraje zkoumají kriminalisté