Do kostela v úterý kolem poledne přicházeli lidé známí především ze showbusinessu v čele se zpěvaččiným manželem Štefanem Margitou. Přišli i další operní pěvci Adam Plachetka nebo Eva Urbanová či houslista Pavel Šporcl. Z dalších muzikantů přišli třeba Ondřej Brzobohatý nebo Vašo Patejdl. S velkou kyticí se dostavila herečka Dagmar Havlová nebo módní návrhářka Blanka Matragi. Ta novinářům řekla, že bude na Zagorovou vždy vzpomínat jako na člověka, který si navzdory osobním obtížím nikdy na nic nestěžoval a naopak dokázala být druhým oporou.

Vzpomínka na Hanu Zagorovou na Kampě.
Obrazem: Portrét Hany Zagorové na zdi na Kampě je novým vzpomínkovým místem

Textař Michal Horáček uvedl, že Zagorová byla součástí života mnoha generací. "Ráda žila ten den, který byl. Měla úctu k životu a lásku k němu," řekl. Kromě písně, kterou pro ni napsal spolu se skladatelem Petrem Hapkou, bude nejvíc vzpomínat na její píseň Mys dobrých nadějí. "To je o ní, to se s ní pojí," řekl.

V prostoru kolem kostela zněly před začátkem mše písně Hany Zagorové, na rušné úzké ulici s tramvajovým provozem lidé přihlíželi a sledovali příchod hostů, někteří se dívali i z oken. Velký portrét zpěvačky byl také přímo u vstupu do kostela.

Hana Zagorová
Sbohem, duhová vílo! Přátelé, kolegové a fanoušci se loučí s Hanou Zagorovou

Zpěvačku dlouhodobě provázely zdravotní problémy. Její stav se začal zhoršovat poté, co v září 2020 dostala koronavirus s velmi těžkým průběhem. Kvůli únavě a oslabení organismu od srpna minulého roku zrušila své pracovní závazky.

Za svoji kariéru nazpívala Hana Zagorová téměř 900 písní, působila v několika souborech a v divadlech Apollo a Semafor. Už od druhé poloviny 60. let 20. století patřila k nejvýraznějším postavám tuzemské popové scény. Uplatnila se nejen svým charakteristickým hlasem, ale také jako textařka, herečka a moderátorka. Poslední studiové sólové album Já nemám strach vydala v roce 2018. O dva roky později natočili Zagorová s Margitou desku Konečně společně.