Strom spadlý na trať na severu Písecka přinesl zádrhel půl hodiny před třetí odpolední, kdy do něj najel rychlík mířící přes Příbram a Beroun na Prahu. V důsledku této nehody se však pro něj stala konečnou stanice Čimelice. Na Beroun museli cestující pokračovat osobním vlakem – a pokud měli namířeno až do hlavního města, tam pak znovu přestupovat.

Rovněž na území jižních Čech se zrodily další potíže, které poznamenaly dopravu na Benešovsku; včetně rychlíkového spojení s Prahou. Komplikaci přinesla v půl čtvrté odpoledne událost původně oznamovaná jako porucha na rychlíku ve stanici Chotoviny na Táborsku. Ukázalo pak, že brzdící rychlík projel návěst zakazující další jízdu. Pak sice zastavil a k žádnému maléru nedošlo, kvůli vyšetřování však byl provoz na trati přerušen. Osobní vlaky mezi Benešovem a Táborem nahradily autobusy. Obnovit provoz na trati se podařilo po šesté večer – ovšem s tím, že ještě nějakou chvíli potrvá, než se doprava bude stabilizovat.

Další porucha omezila provoz na regionální trati na Mělnicku. V úseku Kralupy nad Vltavou – Neratovice se přestalo jezdit po kolejích v půl páté odpoledne – s tím, že až do večera budou cestující muset využívat náhradní autobusy.