Na dobu dovolených o hlavních prázdninách byly práce v hodně navštěvované rekreační oblasti naplánovány záměrně, byť bylo předem zřejmé, že si mnozí rekreanti v souvislosti s tímto omezením během hlavní sezony asi budou klepat na čelo a slovník jim zhrubne.

Na prázdniny při plánování prací padla volba jako na jediný termín, kdy uzavírka klíčového úseku, který nelze rychle objet, nebude omezovat dojíždění dětí do školy. Náhradou za uzavřený úsek frekventované silnice na levém břehu Vltavy se nejspíš nabízí alternativní trasa přes Krňany a Vysoký Újezd na pravém břehu.

Uzavírka také od pátku mění trasy autobusů – a pocítí to i lidé z regionů na Příbramsku a Benešovsku vzdálenějších od místa prací. Linky 360, 361 a 390 jedou výraznými odklony, s čímž je spojeno i citelné prodloužení jízdní doby. I pravidelným pasažérům se rozhodně vyplatí, alespoň zpočátku, sledovat, kam jejich autobus jede; cestovat „po paměti“ se nevyplatí.

Linka 360 je mezi Prahou a Chotilskem přesměrována po dálnici D4 (přes zastávky Dobříš, žel. st. a Nový Knín), linka 361 jede mezi Štěchovicemi a Slapy zmiňovanou objízdnou trasou přes Vysoký Újezd (přičemž míněna je lokalita na Benešovsku; pochopitelně nikoli obec na Berounsku). Linku 390 mezi Štěchovicemi a Rabyní nahrazují autobusy s číslem 361. Linka 438 je ve směru od Benešova zkrácena do Vysokého Újezdu – a také ji nahrazuje linka 361.