ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Obrátila se s poděkováním na všechny, kteří v kraji pomáhají v boji s koronavirem: ať působí na jakékoli úrovni; ať už naplňují své poslání, plní slib daný voličům – nebo prostě chodí do práce, která se nyní jeví potřebnější než kdykoli předtím.

Výslovně zmiňuje, že její díky jsou určené zdravotnickému personálu, řidičům hromadné dopravy, hasičům, policistům, pracovníkům v sociálních službách. Ale také děkuje za jejich práci všem dobrovolníkům, prodavačkám a prodavačům či lidem v restauracích, kteří vaří „pro ty v první linii“. Stejně jako starostkám a starostům.

Hejtmanka nezapomíná ani na své nejbližší spolupracovníky: „Chci moc poděkovat lidem z našeho krizového štábu a zaměstnancům úřadu za nonstop práci, shánění a distribuci ochranných pomůcek. Dělají skladníky a závozníky, když je třeba.“ S poděkováním se však obrací i k dalším skupinám, které neváhají přiložit ruku k dílu. K „lidem, kteří si nestěžují a obětavě pracují“.

„Pracujete bez volných víkendů, ve dne v noci. Vážím si vaší obětavosti, nezištnosti a profesionality. Jsem si jistá, že to společně zvládneme,“ nabízí hejtmanka vedle slov díků ještě něco dalšího, nač by se v dnešní době také nemělo zapomínat: optimismus.