Tak to bylo i v rámci pátečního cvičení. Na místo fiktivní nehody, kde po střetu měli zůstat dva lidé na hladině v bezvědomí a třetí se potápěl v poškozeném člunu, vyslalo operační středisko hasičů profesionální hasiče z Benešova, dobrovolnou jednotku z nedalekého Neveklova – a také vodní záchranáře ze stanice první pomoci na Staré Živohošti.

Právě jejich člun se čtyřčlennou posádkou dorazil na udané místo první; po devíti minutách od vyhlášení poplachu. První hasiči dorazili na břeh o deset minut později, informoval mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. „Členové vodní záchranné služby stabilizovali figuranty, doplavali s nimi ke břehu a poskytli jim první pomoc. Po zjištění, že se ve vodě údajně nachází ještě třetí osoba, společně s hasiči prohledávali vodní hladinu, ze které "zachránili" i posledního figuranta,“ přiblížil cvičný zásah.

Po jeho ukončení mohla následovat slova chvály – z vyhodnocení totiž vyplynulo, že vzájemná spolupráce všech zúčastněných složek je na vysoké úrovni, připomněl Gabriel. Podobně kladné posouzení ostatně zaznívalo i 17. června, kdy se na Slapech uskutečnilo společné cvičení vodních záchranářů a hasičů u Nové Rabyně. Tehdy jako pozemní tým jeli na místo profesionální hasiči z Jílového u Prahy – a vodní záchranáři vedle člunu využili rovněž vodní skútr.