Muzejní akademie, která už je osvědčeným projektem s tradicí, vyjádřenou faktem, že jde už o sedmý ročník, letos začíná ve čtvrtek 16. února od 17.30 přednáškou historika Jaroslava Čechury o čarodějnických procesech v „době temna“: nese název Boblig filmový, Boblig skutečný.

Následovat bude dalších osm setkání k tématům dávným i poměrně nedávným, jež jsou rozplánována na celý rok – s prázdninovou pauzou – až do 7. prosince. Řeč bude postupně o skrytých tajemstvích krajiny Jílovska, o působení podnikatelské rodiny Ringhofferových v blízkém regionu Prahy-východ, o sv. Ludmile – a před letní přestávkou ještě o historii voroplavby. Od září pak budou následovat témata nazvaná Edward Kelly a jeho alchymická kariéra, Beníkové z Petersdorfu, Petr Brandl – mistr barokní malby a Řemeslnické cechy a jejich symbolika.

Mládě luskouna krátkoocasého v Zoo Praha.
V Zoo Praha již mají jasno. Mládě vzácného luskouna je samička

Členové akademie, kteří se do 10. února přihlásí prostřednictvím on-line formuláře na webu pořádajícího muzea nebo přímo na místě u pokladny, zaplatí za roční cyklus 200 Kč. Vstupné na jednotlivé přednášky činí 50 Kč. Tradicí je, že tyto akce věnované poznávání historie provází i drobné občerstvení – a návštěvníci získají i studijní materiály.